Šiaulių skerdykloje - aibė pažeidimų ir didžiulė žala gamtai
2016-04-19

Šiauliai. Aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, tikrindami gautą pranešimą, praeitą savaitę nuvyko į vieną Šiaulių rajone esančią skerdyklą. Pranešimas pasitvirtino, o vaizdas aplinkosaugininkus tiesiog šokiravo: nevalytos gamybinės nuotekos buvo pumpuojamos iš skerdyklos tiesiai į greta esančią teritoriją. Tam tikslui betoninėje tvoroje buvo išmuštos skylės ir nutiestos žarnos. Nuotekomis užteršta ne tik šalia esanti pieva, bet ir visi grioviai bei priešgaisrinis tvenkinys.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad skerdykla naudojasi nelegaliu gręžiniu ir neveda jokios vandens ir nuotekų apskaitos. Skerdyklos vadovė pateikė nuotekų išvežimo dokumentus, kurie liudija, kad kas mėnesį buvo išvežama vos po 8 kubinius metrus nuotekų, t. y. dešimtis kartų mažiau, negu sunaudojama vandens. Neabejotina, kad visos kitos nuotekos patekdavo į aplinką visai šalia skerdyklos.

Skerdyklos administracijai surašyti protokolai, bus skirtos baudos ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Pareigūnai paėmė mėginius, juos ištyrus paaiškės gamtai padarytos žalos dydis ir mastas.

Dojus agro 19 09 10

Šiaulių aplinkosaugininkai taip pat patikrino ir netoliese esančią ūkininko R.L. (1972 m.) fermą. Joje rastas nelegalus gręžinys, kuris buvo visai šalia minėtos skerdyklos.

Šios įmonės į aplinkosaugininkų akiratį patenka jau ne pirmą kartą: praeito patikrinimo metu buvo nustatyta, kad skerdykloje skerstų gyvulių viduriai ir kitos atliekos buvo vežamos ir pilamos tiesiog pamiškėje. Tuomet Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  sustabdė skerdyklos veiklą, o aplinkosaugininkai technologei D.M. (1961) skyrė baudą ir teikė privalomąjį nurodymą atliekas nedelsiant priduoti atliekų tvarkytojams.

Be baudų nebus apsieta ir šį sykį. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 516 str. 2 d.) už nuotekų išleidimą į aplinką numato baudą iki 1158 eurų. Už gręžinių naudojimą be gręžinio pasų (ATPK 57 str. 2 d.) skerdyklos vadovei ir ūkininkui gresia baudos iki 1448 eurų.

MŪ, AM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai