Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Aplinka, miškai
Prancūzijai – grėsmė likti be medaus

Paryžius. Sunerimę Prancūzijos bitininkai ir ūkininkai įspėjo apie „katastrofišką“ medaus derlių šiais metais dėl nepalankių oro sąlygų.

„Medaus gamintojams sezonas gali būti katastrofiškas. Bitės nieko nesurenka!“, – teigiama Prancūzijos ūkininkų sąjungos MODEF pareiškime.

„Aviliuose nėra kuo misti, todėl bitininkai priversti maitinti bites sirupu, kitaip jos gali mirti iš bado“, – pridūrė sąjunga, atstovaujanti daugeliui medaus gamybos regionų smulkių ūkių.

Bioversija 23 04 27

Prancūzijos bitininkų sąjungos (UNAF) generalinis sekretorius Henri Clementas (Anri Klemanas) pareiškė, kad iki birželio organizacijos nariai paprastai surinkdavo 40–50 proc. metinės produkcijos, tačiau šiais metais surinkta labai mažai medaus.

H. Clementas dėl šios nesėkmės kaltino orus, kai po itin nepastovios žiemos, kurios metu daugelyje regionų nušalo akacijos, atėjo lietingas pavasaris.

„Oro sąlygos buvo labai nepalankios, – pridūrė bitininkų sąjungos atstovas. – Jau kurį laiką nerimaujame dėl klimato kaitos poveikio, kuris daro didelę įtaką produkcijai.“

Nerimą kelia ir itin karšta vasara Prancūzijoje, dėl kurios šią savaitę gali būti pasieka rekordinė birželio mėnesį temperatūra.

„Dar viliamės, kad sezonas įsibėgės, tačiau artėjanti karščio banga gali suduoti stiprų smūgį derliui“, – pažymėjo H. Clementas.

Pastaraisiais metais bičių populiacijos visame pasaulyje žūsta dėl „šeimų nykimo sutrikimo“ – paslaptingo reiškinio, dėl kurio kaltinamos erkės, pesticidai, virusai, grybelis ar šių veiksnių deriniai.

Bitės yra gyvybiškai svarbios visam derliui, nes jos padeda apvaisinti augalus pernešdamos žiedadulkes.

Europos Sąjunga pamažu riboja pesticidų, kurie, kaip žinoma, yra kenksmingi bitėms, naudojimą, o Prancūzija praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įvedė dar griežtesnes taisykles, kuriomis ėmė skųsti kai kurios ūkininkų grupės.

Pesticidai, žinomi kaip neonikotinoidai, yra pagrįsti chemine nikotino struktūra ir pažeidžia vabzdžių centrinę nervų sistemą.

Bitės gamina medų čiulpdamos nektarą iš gėlių, kurį vėliau perneša į avilį. Avilyje gyvenančios bitės minta šiuo saldžiu aukso spalvos skysčiu.

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos