BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Aplinka, miškai
Paviršiniam vandeniui išgauti nebereikės taršos leidimo
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Pakeista paviršinio vandens išgavimo tvarka – nuo kitų metų sausio tokį vandenį išgaunančių įrenginių eksploatavimui nebereikės taršos leidimo.

Tai numatyta Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisose. Įgyvendinant Vandens įstatymo nuostatas, nuo 2026 m. sausio 1 d. asmenims, išgaunantiems vandenį iš paviršinių vandens telkinių, bus privaloma registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše. Registracija šiame sąraše taps būtina, net jei ir turi taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą arba taršos leidimo specialiąją dalį išgauti paviršinį vandenį. 

Kaip teigia Aplinkos ministerija, kadangi tokių leidimų išdavimas užtrunka, už juos reikia mokėti valstybės rinkliavą, nuspręsta taršos leidimų naujiems ūkio subjektams atsisakyti jau nuo 2025 m. pradžios. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Žadama, kad pakeitus tvarką mažės administracinė našta, bus išvengta reikalavimų dubliavimo: nebereikės laikinai (iki 2025 m. gruodžio 31 d.) įsigyti taršos leidimą vykdyti šią veiklą ir kartu registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše. 

Pataisomis taip pat koreguojamos pastebėtos nesuderinimas kelių teisės aktų nuostatos. Iki šiol ūkio subjektui numatant išleisti nuotekas į kito asmens nuotekų tvarkymo sistemą, į TIPK leidimų sąlygas buvo įtraukiami duomenys iš nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą patvirtinančių dokumentų (pvz., sutarčių tarp dviejų ūkio subjektų). Dėl to būdavo neaiškumų, ar tokių sąlygų pažeidimas laikomas leidimo sąlygų pažeidimu, dėl kurio gali būti panaikinamas leidimo galiojimas.

Pakeitimas taip pat bus įtvirtinta prievolė ūkio subjektui tam tikrais atvejais taikyti papildomas priemones reikšmingam neigiamam poveikiui aplinkai išvengti ar jį sumažinti, kompensuoti ir atkurti tai, kas buvo pažeista.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos