Nykstantiems stumbrams - Švedijos miškų prieglobstis
2013-09-17

Stokholmas. Europos stumbrų išsaugojimo centras siūlo nykstančius stumbrus apgyvendinti Švedijos miškuose. Didesnis šios rūšies gyvūnų paplitimo arealas pagerintų populiacijos išlikimo galimybes, tačiau Švedijos ūkininkai baiminasi, kad stumbrai, kaip ir laukiniai šernai, pridarys žalos jų pasėliams, praneša lantbruk.com.

Šiuo metu stumbrai paplitę Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos teritorijoje. Prieš keletą tūkstančių metų stumbrai gyveno ir šiaurinėje Švedijos dalyje, dabar šalies pramogų parkuose ir ūkiuose laikoma apie 40 stumbrų. Tarptautinės šių gyvūnų išsaugojimo organizacijos pranešė, kad norėtų užveisti stumbrų pietinės Švedijos teritorijoje, kur vyrauja lapuočių ir mišrūs miškai.

Švedijos Aplinkos apsaugos agentūros atstovai atsargiai vertina siūlymą leisti stumbrams klajoti Švedijos miškuose. „Dėl naujų rūšių gyvūnų įkurdinimo šalies teritorijoje turime gana griežtą poziciją. Stumbrai gamtai turi teikti kokią nors naudą. Galbūt žolėdžiai gyvūnai pagerintų biologinę įvairovę ir kraštovaizdžio kūrimą", - gamtosaugininkai neabejoja, kad apie 900 kg svorio ir apie 1,9 m aukščio gyvūnai sudarytų konkurenciją briedžiams.

Švedijos ūkininkai ir miškų savininkai nerimauja, kad laisvai besiganantys stumbrai pridarys daug žalos, jei jų populiacijos augimas taps nevaldomas. Gamtos specialistai ramina, kad gyvūnų reprodukcijos ciklas ilgesnis nei šernų, todėl kontroliuoti stumbrų populiacijos dydį bus lengviau.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai