Miškui įveisti – pakartotinis paraiškų rinkimo etapas
2013-10-18

Vilnius. Planuojantieji įveisti mišką dar šiais metais nuo lapkričio 4 iki gruodžio 6 d. galės teikti paraiškas ES paramai gauti pagal KPP priemonę „Pirmas ne žemės ūkio paskirties žemės ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“. Neoficialiais duomenimis, šiai priemonei numatyta skirti apie 12 mln. litų.

Teikti paraišką gali fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems planuojama apželdinti mišku žemė priklauso nuosavybės teise. Pagal priemonės įgyvendinimo taisykles želdinamas arba savaime apaugęs plotas turi būti ne mažesnis kaip 0,5 ha viename kadastriniame sklype, išskyrus atvejus, kai želdinamas/želiantis plotas ribojasi su mišku, t. y. tampa jau esančio miško dalimi.

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos miškininkystės konsultanto Laimono Daukšos, veisiamam miškui skiriama vienkartinė parama, kurios dydis priklauso nuo veisiamų medžių rūšių. Ji gali būti panaudota projektui rengti, dirvai paruošti, sodinukams įsigyti ir kt. Mažiausia paramos suma – 4 698 Lt/ha – skiriama spygliuočių su lapuočiais ar minkštųjų lapuočių (beržai, juodalksniai, mažalapės liepos, drebulės) želdiniams ar žėliniams įveisti palankiose ūkininkauti vietovėse. Didžiausia parama (16 109 Lt/ha) numatyta ąžuolams sodinti mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Taisyklėse numatyta, kad paraiška turi būti įvertinta per tris mėnesius, tačiau atsižvelgiant į tai, kad tai jau pakartotinis paraiškų rinkimo laikotarpis, didelė tikimybė, kad jos bus įvertintos gerokai greičiau“, – pastebi miškininkystės konsultantas L. Daukša

Paraiškas paramai gauti su reikiamais dokumentais priima ir registruoja Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniai paramos administravimo skyriai. Paraišką kartu su reikiamais dokumentais galima pateikti asmeniškai, atsiųsti paštu, o nuo šių metų galima ją pateikti ir elektroniniu būdu adresu https://portal.nma.lt. Tokiu atveju paraiška internetu teikiama tik asmeniškai (įgaliotas asmuo negali teikti paraiškos). Prie paraiškos pridedami dokumentai turi būti elektroninės formos (jei dokumentas pateiktas popieriuje, jis turi būti nuskenuotas ir pateiktas kartu su paraiška).

Kartu su paraiška norintieji gauti paramą turi pateikti iš teritorinio žemėtvarkos skyriaus gautą leidimą miškui veisti ne miško žemės sklype. Prie leidimo sodinti mišką ne miško žemės sklype turi būti pridėtas žemės sklypo planas, kuriame pažymėtas sklypas ar jo dalis, kurioje leidžiama veisti mišką. Taip pat būtinas miško želdinimo ir žėlimo projektas, kuriame numatomas dirvos paruošimo būdas, želdomos medžių rūšys, sodinimo, priežiūros ir apsaugos būdai. Šis projektas turi būti patvirtintas tos teritorijos, kurioje miškas veisiamas, miškų urėdijos.

Be vienkartinės paramos sumos, penkerius metus taip pat skiriama ir kasmetinė įveisto miško priežiūros ir apsaugos išmoka, kurios suma, atsižvelgiant į medžių rūšį, gali būti nuo 1 330 iki 2 216 Lt/ha.

Per pirmąjį šiais metais paraiškų rinkimo etapą (gegužės 13–birželio 28 d.) pateikta 413 paraiškų, jose prašoma paramos suma didesnė kaip 44,6 mln. litų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai