Miškininkai sutvarkė audros „Laura“ padarinius
2020-08-07

Vilnius. Miškininkai skelbia sutvarkę kovą siautusios audros „Laura“ padarinius. Pasak Valstybinės miškų urėdijos, dėl audros ir po jos sekusių ypač vėjuotų orų suskaičiuota daugiau kaip 205 tūkst. kubinių metrų išverstų, išlaužytų medynų kiek didesniame nei 2,5 tūkst. hektarų plote. Ši miško masyvų teritorija beveik prilygsta bendram Kauno ir Šiaulių miestų plotui.

Daugiausia vėjalaužų ir vėjavartų medienos apskaičiuota Rokiškio regioniniame padalinyje – 21,7 tūkst. kubinių metrų, taip pat daug pažeistų medynų buvo Telšių (17,7 tūkst. kubinių metrų), Kretingos (17,7 kubinių metrų) ir Tauragės (17 tūkst. kubinių metrų) regioniniuose padaliniuose. Labiausiai nukentėjo eglės, taip pat medžiai su tankia ir masyvia laja.

Sutvarkę miškus, dalį miško sodinimo darbų miškininkai pradės šį rudenį.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Iš vėjalaužų ir vėjavartų medienos gaminami standartus atitinkantys, tačiau kiek prastesnės kokybės
medienos gaminiai, jie yra parduodami pagal Žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pirkimo-pardavimo sutartis.

Vienas didžiausių škvalų per šalies atkurtos nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje siautė lygiai prieš dešimtmetį – 2010-ųjų rugpjūčio 8-9 dienomis vėjas išvertė ir išlaužė apie 900 tūkst. kubinių metrų medienos, Labiausia nukentėjo pietryčių ir pietų Lietuva. Taip pat miškai stipriai nukentėjo nuo škvalų 1993-iųjų ir 2005-ųjų sausį.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai