Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Aplinka, miškai
Laida „Gamta – visų namai“ švenčia jubiliejų

Vilnius, rugsėjo 30 d. „Gamta – visų namai“ – ilgiausiai gyvuojanti Lietuvos radijo laida. Pirmą sykį eteryje ši laida nuskambėjo 1957 m. rugsėjo 28 d. Tuomet ji vadinosi „Gamta, medžioklė, žūklė“.

Transliavimui buvo pasirinkti šeštadienio rytai, kai žmonės rengiasi važiuoti ar jau važiuoja žvejoti, medžioti ar šiaip iškylauti. Nuo pat laidos gimimo ją kūrė žurnalistas Antanas Grigelis.

„Gamta, medžioklė, žūklė“ ėmė greitai populiarėti, ir jai buvo skiriama vis daugiau eterio laiko. Kadangi plėtėsi ir tematika, nutarta pakeisti pavadinimą. Laida pavadinta „Gamta – visų namai“. 1999 metais Antaną Grigelį pakeitė tuometis radijo visuomeninių laidų vyriausiasis redaktorius Adolfas Drungilas. Jis talkon pasikvietė žinomą gamtos temomis rašantį žurnalistą Zenoną Butkevičių. Naujajai kūrybinei grupei pavyko išsaugoti laidos populiarumą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Laidos kūrybinę grupę sudaro radijo žurnalistikos „asai“ – Zenonas Butkevičius, Adolfas Drungilas ir Audronė Šopagaitė. Jie pernai pelnė Aplinkos ministerijos ir Žurnalistų sąjungos rengiamo konkurso „Žmogus ir aplinka“ nugalėtojų laurus.

Iš kitų radijo laidų „Gamta – visų namai“ išsiskiria ne tik tematika, bet ir gana didele ištikimų klausytojų auditorija. Nors ši laida eteryje pasigirsta gana ankstų šeštadienio rytmetį – pusę penkių ir pusę septynių, jos nuolat klausosi, Lietuvos radijo duomenimis, apie šimtą tūkstančių žmonių. paskutinį rugsėjo šeštadienį nuskambės 2608-oji laida.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos