Ketinama kirsti daugiau lapuočių
2018-11-07

Vilnius. Siekiant sumažinti biokuro kainas, kitais metais Lietuvoje bus kertama daugiau lapuočių medžių, sako aplinkos ministras. Pasak Kęstučio Navicko, taip norima „paveikti“ biokuro kainas.  

„Turime dideles sankaupas tam tikrų rūšių. Reikia išbalansuoti (...). Koncentracija į minkštuosius lapuočius yra, nes taip galime šiek tiek paveikti ir biokuro kainas“, – antradienį Seime sakė K. Navickas.  

K. Navicko teigimu, šiais metais medienos kaina Lietuvoje išaugo apie 20 proc.

Pasak ministro, kitais metais pušų bus iškertama tiek, kiek ir šiemet, o eglių – apie 80 hektarų mažiau. Anot jo, Lietuvoje medienos iškirsta daugiau dėl palankių gamtinių sąlygų. „Kitais metais to neturėtų būti“, – sakė K. Navickas.

Seimo nariams aplinkos ministras pristatė esamą situaciją dėl miškų kirtimo. Ši tema tapo aktuali vasaros pabaigoje kilus visuomenės nepasitenkinimui dėl Labanoro regioniniame parke kertamų miškų. Tuomet mėnesiui darbai buvo sustabdyti, o ministras teigė, kad kirtimų Labanore tyrimai parodė, jog grubių pažeidimų nepadaryta.

Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į darbo grupės siūlymą griežtinti miškų kirtimą valstybei priklausančiuose miškuose, dalį ribojimų jau įvedė. Ministras žada, kad kiti teisės aktai, koreguosiantys miškų kirtimus, bus parengti iki metų pabaigos.

Ketinama tokius pat apribojimus, kurie galios kirtimams valstybiniuose miškuose, pritaikyti ir privačių miškų valdose.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai