JAV etanoliui lėtai atsiveria Azijos durys
2018-06-04

Tokijas. JAV etanolio ir grūdų gamybos skatinimo grupės pritarė Japonijos vyriausybės sprendimui leisti panaudoti JAV etanolį, kad gautų ETBE (bioetiltretbutileteris), deguonies junginį, sumaišytą su degalais, naudojamais tos šalies miestuose.

Etiltretbutileteris yra pagamintas bioetanolio pagrindu. Remiantis LR biokuro, biodegalų ir bioalyvų įstatymu, produktas yra laikomas biodegalais (biokuru), jeigu ne mažiau kaip 47 procentus šio produkto tūrio sudaro bioetiltretbutileteris, rašo Agriculture.com.

Japonija nusprendė, kad JAV etanolis turi mažai anglies pėdsakų, tad gali būti naudojamas gaminti iki 44 proc. Japonijos ETBE. Tai sudarytų apie 95,5 mln. galonų (361,5 mln. litrų) JAV etanolio gamintojų rinkos. Tai būtų apie 7 proc. beveik 1,4 milijardo galonų etanolio, JAV eksportuojamo per paskutinius metus.

Kol kas nenumatyta, kad JAV etanolis keliautų į Japoniją. „Dar nėra realių JAV etanolio komercinių siuntų“, – teigė Tetsujis Tomis Hamamoto (Tetsuo Tommy Hamamoto), JAV grūdų tarybos direktorius Japonijoje.

T. T. Hamamoto  lankėsi Džonstone (Johnston), Ajovoje kartu su aukšto lygio Korėjos, Taivano, Kinijos ir Japonijos vyriausybės bei pramonės atstovais. T. T. Hamamoto paskaičiavo, kad reiks dvejų ar daugiau metų, kol JAV etanolis pateks į Japonijos rinką. „Pirkėjas yra Japonijos naftos pramonė. Jie nuspręs, ką daryti, – sakė jis. – Tam, kad sukurtume komercinę praktiką, reikės laiko.“

Skirtingai negu JAV, Japonijoje nėra įpareigojimų naudoti etanolį, tačiau pramonė jau sutiko įsisavinti vyriausybės planuojamą 217 mln. galonų (821,35 mln. l) etanolio kiekį kasmet. Tikėtina, kad laikui bėgant 44 proc. jo bus iš JAV.

Japonijoje naudojamo ETBE kiekis įvairiose šalies dalyse skiriasi, tačiau jo ekvivalentas etanolyje sudaro apie 3 proc. benzino, arba E10. „Tai nereiškia, kad rinka yra apribota tokio kiekio, – sakė T. T. Hamamoto. – Grūdų taryba dirba su Japonijos vyriausybe ir siekia parodyti naudą aplinkai bei sveikatai, kai etanolis maišomas su benzinu aukštesniu lygiu, tokiu kaip E10 arba 10 proc. etanolio.“

Japonija yra tik viena iš keleto didelių potencialių JAV etanolio eksporto rinkų. Viena iš didžiausių yra Kinija, kurios tikslas iki 2020 m. pereiti prie E10, sukuriant 4 milijardus galonų (15,14 mlrd. l) etanolio rinką, rašo Agriculture.com.

JAV turi šios srities konkurentų, įskaitant Pakistaną, ir etanolį, pagamintą iš cukranendrių Indonezijoje. Tačiau etanolis iš JAV dažnai pranašesnis pagal kainą.

„JAV etanolis yra labai ekonomiškai konkurentabilus, – pabrėžė oficialioje grupėje su T. T. Hamamoto dalyvavęs Timas Ternis (Tim Tierney), regioninis Grūdų tarybos direktorius, reziduojantis Singapūre.

Net su 45 proc. tarifu, kurį Kinija įvedė į JAV etanoliui, jis Kinijoje bus konkurentabilus“, – sakė T. Ternis. Tačiau Kinijos importuotojai kol kas jo nenori pirkti, esant dabartiniam netikrumui dėl JAV ir Kinijos prekybos.

Tuo tarpu JAV grūdų taryba demonstruoja kinams geriausią etanolio naudojimo praktiką ir paaiškina, kaip veikia atsinaujinančių degalų standartai JAV.

Pasak kai kurių analitikų, Kinija siekia būti savarankiška etanolio gamybos srityje, tačiau JAV etanolis gali užpildyti E10 spragas. „JAV etanolis vis dar yra embrioniniame eksporto į Aziją etape“, – konstatavo T. Ternis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai