Gaisrų pasekmės Australijos žemės ūkiui
2020-01-21
pixabay com nuotr.

Kanbera. Australijoje kilę vieni didžiausių pastarųjų metų gaisrų daugiausiai žalos padarė šalies pieno bei kitiems gyvulininkystės ūkiams ir sodininkams.

Žemės ūkio analitikai skaičiuoja, kad didžiausią neigiamą gaisrų įtaką pajus Australijos pieno rinka. O pagrindinės pieną gaminančios valstijos (Viktorija ir Naujasis Pietų Velsas) patyrė daugiausiai žalos dirbamos žemės plotams ir infrastruktūrai. Apie tai praneša naujienų agentūra bloomberg.com.

„Nukentėjo apie 1,5 proc. šalies teritorijos, tačiau gaisrai tęsiasi, todėl šie nuostoliai nėra galutiniai. Miškų gaisrai padarė didžiausią žalą tokioms valstijoms kaip Viktorija, Rytų Kvinslandas ir Begi slėnis Naujajame Pietų Velse“, - sakoma pranešime.

RVAC 21 09 30

Anot analitikų, sudegė apie 100 pieno ūkių, tačiau įmonių savininkai tvirtina, kad šis praradimas neturės didelės įtakos jų veiklai. Tačiau pieno pramonei kyla problemų dėl žaliavos surinkimo.

Pranešime teigiama, kad mėsos sektoriuje nuo gaisrų nukentėjo 2,5 mln. hektarų žemės. Ekspertai prognozuoja, jog gali būti prarasta apie 1,7 mln. avių ir 450 tūkst. galvijų. Dėl to 2020 m. šalyje avių skaičius sumažės 2,4 proc., o bendras galvijų skaičius – 1,8 proc.

„Dėl gaisrų sumažės vilnos gamybos mastai, kurie ir taip jau yra sumenkę dėl sausros. Palyginti su ankstesniais prekybos metais, kirptos vilnos gamyba sumažės 9,2 proc., iki 272 mln. kg“, - priduria analitikai.

Nuo gaisrų nukentėjo ir vynuogių augintojai, nes ugnies stichijos paveiktose vietose yra 1,5 tūkst. ha vynuogynų, o tai sudaro 1 proc. viso Australijoje auginamų jų ploto.

Dėl sausros ir miškų gaisrų sumažėjo žiedadulkių ir nektaro kiekis. O tai turės įtakos bitininkystei. Naujajame Pietų Velse, kuriame pagaminama net 45 proc. šalies medaus, sudegė tūkstančiai avilių. Prognozuojama, kad per ateinančius 10 metų medaus gamyba Australijoje gali būti 30 proc. mažesnė, palyginti su istoriniu metiniu vidurkiu.

„Kai kuriuos avilius pavyko perkelti į nacionalinius parkus, o bitės papildomai maitinamos cukrumi. Bičių praradimai gali turėti neigiamos įtakos ūkiams, kurių derlius priklauso nuo apdulkinimo, pavyzdžiui, migdolų augintojams “, - sako ekspertai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai