Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Aplinka, miškai
Europos metų medžių rinkimuose dalyvauja Lietuvos Raganų eglė

Briuselis. Raganų eglė, pernai Lietuvoje išrinktas Metų medžiu, šiemet dalyvauja Europos metų medžio konkurse. Už ją galima balsuoti interneto svetainėje treeoftheyear.org. Raganų eglei  yra apie 170 metų, medis auga šalia Vilkyškių miestelio, Pagėgių savivaldybėje.

Jei lietuviškoje versijoje nerodytų Lietuvos medžio, pasirinkite kitos kalbos versiją ir tuomet galėsite balsuoti už Raganų eglę.

Paslaptingosios eglės aukštis siekia 34 m, ji 80 cm aukštyje šakojasi į 18 kamienų, kurie atrodo tarsi susivėlę raganos plaukai. 2007 metais eglė neteko vienos „sruogos". Viena legenda byloja, kad čia rinkdavosi raganos. Susmeigusios šluotas, eidavo vilioti jaunuolių. Viena raganaitė įsimylėjo vaikiną ir, nespėjusi laiku sugrįžti, rado šluotą sužaliavusią. Kita legenda pasakoja, kad dar mažos eglaitės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia keista ir išaugo.

Bioversija m7 2024 02 22

Eglė šakojasi į 18 kamienų. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotrauka

Šiemet konkurse dalyvauja  13 medžių iš Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Ispanijos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės ir Rusijos. Pirmą kartą konkurse dalyvauja Kroatijos, Portugalijos, Rumunijos ir Rusijos.

Pernai konkursui buvo pasiūlytas Zarasų rajone augantis Stelmužės ąžuolas, kuris yra seniausias medis Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje.

Šių metų Europos medis bus paskelbtas 2018 m. kovo 21 d. apdovanojimų ceremonijoje Europos Parlamente, Briuselyje.

Konkursą organizuoja Aplinkos partnerystės asociacija, jungianti šešias Europos aplinkosaugines organizacijas. Organizatorių teigimu, „Europos metų medis" nėra medžių grožio konkursas. Konkurso rengėjai ieško medžio su įdomiausia istorija, renginiu siekiama pabrėžti žmogaus ir medžio bendrystę, medžių svarbą Europos gamtos ir kultūros paveldui.

MŪ inf. 

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos