Degligė įsisuko į Vilkaviškio rajono sodus
2013-09-25

Vilkaviškis. Bakterinė degligė grasina Vilkaviškio rajono sodininkams. Prieš pora dienų Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) Marijampolės skyrius gavo signalą dėl Rimavičių kaime (Gižų sen.) galimai užkrėstų obelų, o prieš keletą savaičių šios ligos židinys nustatytas Kybartų seniūnijoje, Paražnių kaime.

Pasak VAT Fitosanitarijos skyriaus vyr. specialisto Rolando Valatkevičiaus, Marijampolės regione degligės židinių pirmą kartą aptikta 2006 metais. Vienas naujas židinys nustatytas 2007 m. Vėlesniais metais šios ligos Marijampolės regione nerasta. Degligės židinys Paražnių kaime, Vilkaviškio rajone, šiemet yra vienintelis.

Vaderstad 12 05

Paražnių kaime iškirsti sergantys vaismedžiai deginami

Ši liga buvo nustatyta atliekant kasmetinius sodybinių sklypų, parkų, sodų ir kitų vietų, kuriose auga jautriausi bakterinei degligei augalai, stebėjimus. Į VAT fitosanitarinių tyrimų laboratoriją iš Paražnių kaimo gyventojo sodo buvo nusiųsti 2 pavyzdžiai (gudobelės ir kriaušės šakelės) su bakterinės degligės požymiais. Laboratorinių tyrimų rezultatai buvo teigiami. Šiuo konkrečiu atveju apkrėsti 7 vaismedžiai ir 1 gudobelė.

Pagal galiojantį žemės ūkio ministro 2010 m. rugpjūčio 12 d. įsakymą Nr. 3D-750, užkrėstus augalus ir 20 metrų aplink juos esančius bakterinei degligei jautrius augalus būtina sunaikinti per 15 dienų.

Nedideliu atstumu šią bakteriją perneša vabzdžiai ir lietus, kiek toliau - migruojantys paukščiai. Dėl to aplink židinio teritoriją nustatomos apsauginė (1 km spinduliu aplink židinį) ir buferinė (3 km aplink apsauginę zoną) zonos, kuriose yra taikomos atitinkamos fitosanitarijos priemonės.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai