ŽŪR antrąkart neišrinko pirmininko
2017-04-27

Kaunas. Žemės ūkio rūmų pirmininko rinkimai vėl pasibaigė be rezultatų - pasikartojo praėjusio suvažiavimo situacija, kai abu kandidatai surinko po vienodai balsų. Pirmininkui rinkti teks šaukti dar vieną neeilinį suvažiavimą.

Neišsipildė parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininko Andriejaus Stančiko linkėjimas suvažiavimo delegatams išrinkti Žemės ūkio rūmų pirmininką ir suformuoti naują komandą, darniai dirbti ir kelti Rūmų prestižą.

Suvažiavimo darbą stebėjęs žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius išvyko taip ir netaręs žodžio iš Rūmų tribūnos.

RVAC 21 09 30

Suvažiavimo darbe dalyvavo 46 delegatai - po vieną nuo kiekvienos Rūmams priklausančios organizacijos.

Kandidatai į pirmininkus - Adolfas Jasinevičius, Pramoninių uogynų augintojų asociacijos Tarybos pirmininkas, ir Jonas Talmantas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas - pristatė savo strategijas ir komandas, iš esmės pakartodami viešuosiuose debatuose pasakytas mintis.

Delegatų sprendimu, pirmininkas buvo renkamas slaptai. Kiekvienas iš kandidatų gavo po 23 balsus. Tai sukėlė ne vieno delegato nuostabą. Kai kurie jų, ieškodami išeities, siūlė rengti pakartotinį balsavimą po pertraukos.

ŽŪR Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė išaiškino, kad delegatai išreiškė savo valią balsuodami slaptai. Pakartotinio balsavimo organizavimas, kai rinkimuose dalyvauja tik du kandidatai, ŽŪR statute nenumatytas, todėl gali būti įvertintas kaip bandymas daryti spaudimą delegatams pakeisti valią.

Žemės ūkio rūmams toliau laikinai vadovauja S. Dimaitis. Rūmų taryba turės paskelbti kito neeilinio rinkiminio suvažiavimo datą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai