ŽŪM tirs buvusio ministro veiklą
2018-07-10

Kaunas. Po žiniasklaidoje pasirodžiusios publikacijos apie buvusio žemės ūkio ministro Vigilijaus Juknos šviečiamąją veiklą, kuriai lėšas be konkursų gauna iš valstybės, dabartinis ministras Giedrius Surplys pareiškė, kad bus atliekamas vidinis tyrimas.

Portalas 15min.lt pirmadienį paskelbė publikaciją, kurioje rašoma, kad vos tik tuometinis žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna dėl įtarimų šleifo paliko postą 2014-aisiais, valstybė pradėjo finansuoti kitą jo veiklą – už šimtus tūkstančių eurų ministras moko vaikus apie gyvulininkystę. Šiai veiklai jis gauna lėšas be konkursų ir konkurentų.

Kaip primena 15min.lt, V.Jukna iš ministro posto atsistatydino dar 2014 m. liepos 9 dieną, po to, kai sulaukė prezidentės kritikos dėl neskaidrios veiklos ir pirkimų. Jau liepos 11-ąją  V.Jukna tapo vieninteliu VšĮ „Mokslinės paslaugos“ dalininku ir vadovu, rodo Registrų centrui pateikta ataskaita. Tų pačių metų rugsėjį V.Juknos įpėdinė ir partietė Virginija Baltraitienė, vos tapusi žemės ūkio ministre, sukūrė naują vaikų mokymų programą, kuriai biudžeto lėšos skiriamos jau 5 metus – pasirašė įsakymą. Pagal šią programą organizuojami žaidimai, konkursai, teminės valandėlės, seminarai, pažintinės išvykos, kurios turėtų paskatinti vaikus domėtis gyvulių ūkiu.

Linas Agro2 20 04 01

V. Juknos valdomos „Mokslinės paslaugos“ nuo 2015 m. šešiais viešaisiais pirkimais susižėrė 230 tūkstančių eurų, iš jų vien 2015-aisiais – 114 tūkstančių eurų. Visi pirkimai, išskyrus vieną – be konkurencijos. Vieną kartą 2016 m. viešajame pirkime pabandė dalyvauti konkurentė UAB „Inlinen“, pasiūliusi triskart mažesnę kainą, tačiau sutarties nepasirašė.

Vakar Kaune dirbęs žemės ūkio ministras G. Surplys sakė, kad ministerijos darbuotojams pavesta atlikti vidinį tyrimą dėl minėtoje publikacijos minimos informacijos. „Atliksime tyrimą ir galėsime plačiau pakomentuoti“, – teigė ministras.

G. Surplio manymu, pati vaikų švietimo programa gera ir populiari. vaikų švietimo „Tik esu nustebęs, kad Vilniuje darželyje, mokyklose tų gyvuliukų nesu matęs, o kaimo gyventojams rodyti gyvuliukus irgi nėra racijos“, – svarstė G. Surplys.

V. Jukna pateikė savo nuomonę dėl jam išsakytų kaltinimų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai