ŽŪM teigia, kad Baltijos šalių pieno sektorius gaus europines kompensacijas
2014-11-18

Briuselis/Vilnius. Europos Komisija ketina tesėti Baltijos šalims duotą žodį ir kompensuoti dėl Rusijos embargo didelius nuostolius patyrusiam šių šalių pieno sektoriui.

Biudžeto komisarė Kristalina Georgieva Taryboje viešai pareiškė, kad su Rusijos importo draudimu susijusioms kompensacijoms išmokėti nebesiūlys panaudoti lėšų iš Krizių fondo, lėšos bus paimtos iš žemės ūkiui skirtų asignavimų. Komisarė taip pat patikino, kad jau rengiama priemonė, pagal kurią dėl Rusijos embargo pieno sektoriuje patirti nuostoliai bus kompensuojami Baltijos šalims.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė (nuotr.) pažymėjo, jog Lietuvai tai labai gera naujiena „Žinia, kad Europos Komisija lėšas kompensacijoms už patirtus nuostolius pieno sektoriuje planuoja naudoti ne iš Krizių fondo, yra labai sveikintina. Tai reiškia, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams nesumažės", - pabrėžė ministrė.

Dojus agro 19 09 10

EK jau pažadėjo kompensuoti Lietuvai 32 mln. eurų (110,49 mln. litų). EK komisaras Philas (Filas) Hoganas, atsakingas už žemės ūkio ir kaimo plėtrą, anksčiau tvirtino, jog kompensacijos bus pradėtos skaičiuoti, tik patvirtinus 2015 metų ES biudžetą.

Vakar, lapkričio 17 dieną, EP ir ES Tarybos atstovai buvo susirinkę į paskutinį derybų raundą dėl kitų metų ES biudžeto, tačiau nepavyko pasiekti kompromiso. Tad Europos Komisija turės siūlyti naują biudžeto projektą.

MŪ, BNS, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai