ŽŪM siūlo į Veterinarijos tarnybos vadovus skirti viceministrą D. Remeiką
2017-04-04

Vilnius. Žemės ūkio ministerija pasiūlė Vyriausybei į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo pareigas paskirti viceministrą Darių Remeiką (nuotraukoje). Tai patvirtino žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

„Taip, galiu patvirtinti", - BNS antradienį sakė žemės ūkio ministras, paprašytas patvirtinti šią informaciją.

Ministras tvirtino, kad pagrindinė užduotis naujajam tarnybos vadovui bus užtikrinti skaidrų įstaigos darbą.

RVAC 21 09 30

„Vadovas turės išspręsti paskutiniu metu iškilusias problemas dėl skaidrumo ir užtikrinti tarnybos nepriklausomybę nuo verslo, kad tiek vartotojai, tiek importuotojai būtų tikri ir garantuoti, kad mes turime sveikus ir saugius maisto produktus", - kalbėjo B. Markauskas.

Jis taip pat teigė, kad Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje bręsta reorganizacija. Pasak ministro, svarstoma atsisakyti tarnybos padalinių kai kuriuose šalies rajonuose.

Žemės ūkio ministras sakė sulaukęs pastabos iš premjero Sauliaus Skvernelio, kad į valstybės tarnybą ketina skirti politines pareigas šiuo metu einantį asmenį.

Visgi B. Markauskas žada įtikinti visuomenę, kad D. Remeika buvo pats geriausias kandidatas į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovus, nes šioje sistemoje jis dirbo daug metų.

Šioms pareigoms užimti nėra skelbiamas konkursas, tačiau ministras teigė vykdęs ilgą paiešką ir susitikęs su „labai daug" kandidatų.

„Šitoje vietoje klausimas yra absoliučiai teorinis. Kai pažįstu žmogų ir žinau jo kompetenciją, aš tame nematau labai didelės problemos", - sakė B. Markauskas.

D. Remeika Lietuvos maisto ir veterinarijos sistemoje dirbo nuo 1995 iki 2006 metų, 2004 - 2006 metais buvo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

Vėliau D.Remeika dirbo už veterinariją ir maisto saugą atsakingose Europos Komisijos institucijose.
Nuo 2013 iki 2014 metų jis buvo tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus visuomeninis konsultantas veterinarijos ir maisto saugos klausimais. Nuo 2015 metų D. Remeika dirbo Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininko patarėju. Pernai susiformavus naujai Vyriausybei, D. Remeika gruodį tapo žemės ūkio viceministru.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba be nuolatinio vadovo liko, kai pernai Vyriausybė atleido jos direktorių Joną Milių.

Į teisėsaugos akiratį patekęs pareigūnas atleistas, kai Vyriausybė nepritarė jo veiklos ataskaitai. J. Milius bylinėjasi su Vyriausybe ir Veterinarijos tarnyba dėl, jo manymu, neteisėto atleidimo. Bylą išnagrinėjęs teismas sprendimą ketina paskelbti vėliau balandį.

J. Milius prašo, kad pripažinęs jo atleidimą neteisėtu teismas grąžintų jį į buvusias pareigas. Tuo metu žemės ūkio ministras sakė, kad esama būdų tokį teismo sprendimą apeiti.

„Yra įvairios procedūros ir keli niuansai. Vienas niuansas yra, kad mes šiuo metu sprendžiame, ar nereikėtų keisti tarnybos pavaldumo, kad ji būtų pavaldi ne Vyriausybei, o Žemės ūkio ministerijai. Jeigu pasikeistų pavaldumas, J. Milius nebegalėtų grįžti į pareigas", - teigė B. Markauskas.

Teisėsauga įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Šioje byloje J. Miliui pareikšti įtarimai. Jis savo kaltę neigia.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai