ŽŪM komunikacija erzina ūkininkus
2018-06-22

Vilnius. Žemės ūkio ministras kreipsis į Europos Komisiją dėl šalį ištikusios sausros, prašydamas pagalbos, tačiau neketina prašyti finansinės paramos.

Penktadienį ŽŪM išplatintame pranešime skelbiama, kad ministras jau kreipėsi į Europos Komisijos komisarą, atsakingą už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, Philą Hoganą, prašydamas pagalbos dėl sausros padarinių. Beveik tuo pačiu metu BNS pasirodė pranešimas, kad ŽŪM dar tik kreipsis į Europos Komisiją, tačiau paramos neprašys.

ŽŪM pranešime minima, kad Lietuva prašo Europos Komisijos leisti Lietuvos ūkininkams pūdyme, deklaruotame kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė (EASV), šienauti ir ruošti pašarus arba juose ganyti gyvulius netaikant sankcijos. Taip pat prašoma leisti taikyti minimalaus augalų išlaikymo dirvoje termino reikalavimo išimtį plotams, kuriuose deklaruoti įsėliniai arba posėliniai augalai, dėl žalinimo reikalavimų atitikimo. Taip pat siekiama, kad būtų suteikiama teisė netaikyti sankcijų už nenušienautas pievas.

„Praėjusiais metais ūkininkai nukentėjo nuo liūčių, šiemet nuo sausros – šios gamtos išdaigos skaudžiai kerta ūkininkams per kišenę, todėl visomis įmanomomis priemonėmis sieksime jiems padėti, darysime viską, kas priklauso nuo Žemės ūkio ministerijos, kad sausros padariniai būtų kuo mažiau skausmingi ūkininkams“, – teigia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

ŽŪM pranešime sakoma, kad Europos Komisija nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų kompensaciją. EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 mln. eurų paramos. Papildomai gauta iš ES Solidarumo fondo 16,9 mln. eurų parama bus skirta melioracijos ir kelių infrastruktūros, nukentėjusios nuo liūčių, remontui.  Tačiau iš tiesų ūkininkai dar negavo kompensacijų dėl liūčių.

„Ūkininkai taip ir nesulaukė nė vieno cento už praėjusių metų padarinius. Nesuprantu, kaip nesugebėjo tų varganų pinigėlių padalinti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje kalbėjo ūkininkas Zigmas Aleksandravičius.

BNS kalbintas G. Surplys sako, kad Europos Komisija (EK) tikriausiai neskirtų paramos, nes ūkininkai gali apsidrausti. „Aš labai tikiu, kad mes visi racionaliai suprantame, kadangi tai draudiminis įvykis, faktiškai šansų nėra gauti tą piniginę paramą“, – BNS sakė G. Surplys.

Anot jo, dėl to kalbėta su latviais ir estais. „Europos Komisijos pozicija yra griežta, kad draudiminių įvykių nekompensuoja. Pasikonsultavome su latviais, estais ir kartu manome, kad nereikia kreiptis dėl pinigų“, – sakė ministras.

BNS skelbia, kad G. Surplys pirmadienį žada išsiųsti prašymą EK leisti paankstinti tiesiogines išmokas ir netaikyti sankcijų už nepasiektus produktyvumo rodiklius.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai