Žemdirbiai piktinasi žemės ūkio technikos apmokestinimu
2013-12-16

Vilnius. Žemdirbiai piktinasi siūlymais Vyriausybei įvesti kelių mokestį žemės ūkio technikai. Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko, Susisiekimo ministerija, pasiūlydama šį mokestį ministrų kabinetui, nesikonsultavo nei su ūkininkais, nei su Žemės ūkio ministerija.

„Praėjusią savaitę asmeniškai man buvo didžiulė naujiena, pirmiausia informacijos pateikimas. Aš sutinku, kad nė viena valstybė be mokesčių negali išsiversti, bet praėjusią savaitę iš žiniasklaidos sužinojau, kad ruošiamas projektas apmokestinti traktorius, negabaritines priemones. Vienas pagrindinių nepasitenkinimų, kad mes esame socialiniai partneriai ir kai kalbama apie pokyčius, tai turi būti mums išsamiai pateikta", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Stančikas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas teigė, kad žemdirbiams keliai negali būt apmokestinti, kol nebus alternatyvių - nemokamų, bet prastesnių kelių.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Susisiekimo ministerija sako, kad vis dėl to mes nemokame akcizo, naudojame beakcizinį dyzeliną ir neįnešame 273 mln. litų į kelių fondą. Tačiau tokį kurą visose Europos Sąjungos šalyse naudoja. Be to, visose Europos šalyse yra alternatyva, jeigu nenoriu mokėti už kelius, aš renkuosi važiuoti blogesniu keliu, bet pas mus nėra tos alternatyvos. Kol jos nėra, jokie keliai negali būti apmokestinti", - spaudos konferencijoje sakė J. Talmantas.

A. Stančikas teigė, kad toks ministerijos skaičiavimas yra neteisingas, nes dyzelinas yra naudojamas žemei dirbti, o ne keliais važinėtis, todėl nereikėtų. priekaištauti, kad ūkininkai nesumoka lėšų į kelių fondą.

J. Talmantas sakė, kad mokestis bandomas įvesti skubos tvarka ir neatlikus jokių skaičiavimų.

„Reikėjo suskaičiuoti visą techniką, paskaičiuoti, kiek būtų gauta mokesčių, kiek kainuotų administravimas, tačiau paskaičiavimo jokio nėra. Niekas taip nedaro, mes dirbdami planuojame pajamas ir išlaidas, o čia be plano bandė kuo skubiau įvesti", - sakė J. Talmantas.

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas tikino, kad premjeras Algirdas Butkevičius tikrai buvo pažadėjęs, kad ši Vyriausybė papildomais mokesčiais žemdirbių neužkraus.

„Buvo tikrai susitarimas su Vyriausybe, kad nauji mokesčiai nebus įvedami, tai buvo pasirašyta ir trišaliame susitarime. Bet tai yra tik ženklas, kad mes turime būti nuolat dėmesingi. Noras surinkti kuo daugiau pinigų yra, tačiau kai kalbama apie socialinį dialogą, reikia susėsti prie bendro stalo ir tai įrodyti. Tik susitarimo keliu tokie mokesčiai gali atsirasti - vadinkime, kad tai buvo nesėkmingas bandymas", - sakė B. Markauskas.

Anot žemdirbių, šiuo metu mokesčio įvedimo procedūros yra sustabdytos, vyksta diskusijos tarp Susisiekimo ministerijos bei ūkininkų.

Vyriausybė praėjusį pirmadienį pasitarime pritarė žemės ūkio technikos apmokestinimui. Įstatymo pakeitimo projekte nurodoma, kad priklausomai nuo traktoriaus gabaritų, metinis kelių mokestis gali siekti 583-2214 litų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai