Žemdirbiai neketina geruoju atiduoti milijoną
2013-08-27

Vilnius. Vyriausybė beveik 1 mln. Lt kaimo plėtros lėšų ketina skirti regioniniams keliams. Ūkininkai nežada nusileisti, toks požiūris juos ir piktina, ir žeidžia, nes kalbos, kad šalies valdžia remia žemdirbius, prasilenkia su tikrove.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) direktorė Roma Žakaitienė mano, kad toks Vyriausybės sprendimas būtų labai naudingas ir teisingas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Nors R. Žakaitienė pripažįsta, kad kaimo plėtros lėšos reikalingos ir kitoms reikmėms, vis dėlto džiaugiasi, kad surasta galimybė keliams pagerinti. „Rajonų kelių būklė yra apverktina. Dėl lėšų padidinimo į Susisiekimo ministeriją nuolat kreipiasi savivaldybės, nes lėšos per 5 metus sumažėjo dvigubai“, – sako LSA direktorė.

Oficialiai deklaruojama, kad Lietuvos kaimas gyvas ūkininkų dėka. Jei lėšos bus atimamos iš jų, ar neatsitiks taip, kad neliks kam važinėti pagerintais keliais? R. Žakaitienė teigia, kad remontuoti, greideriuoti ir labiau prižiūrėti kelius prašo tie patys ūkininkai, nes jais taip pat naudojasi.

Jos nuomone, regioniniams keliams būtina skirti daugiau lėšų. „Kalbėsime ir mėginsime siekti, kad Kelių fondui būtų skiriamas didesnis akcizo procentas, nes 1 milijonas litų iš kaimo plėtros yra labai nedidelė suma, ja regioninių kelių problemų išspręsti neįmanoma, galima kalbėti tik apie kosmetinį patvarkymą“, – tvirtina R. Žakaitienė.

„Dar galėtume suprasti, jei lėšos būtų nukreiptos melioracijai, nes padėtis jau tragiška, ar vietiniams keliams tvarkyti, kaimo infrastruktūrai gerinti“, – piktinasi Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. – Negana to, kad iš I krypties ketinama perskirstyti į II kryptį ir sumažinti tiesiogines išmokas, dar kėsinamasi ir į kaimo plėtrai skirtas lėšas. Ūkininkai kovojo ne dėl to, kad būtų gerinami keliai, o kad gautų tiesiogines išmokas, kad pagerėtų konkurencinės sąlygos“.

Jo nuomone, atimti paramą iš žemės ūkio sektoriaus būtų labai neprotingas žingsnis. „Matyt valdžiai svarbiau keliai, o ne žemės ūkio gamyba. Ekonominiu požiūriu žemės ūkis yra labai svarbi šaka. Jei žemės ūkio produkcijos eksportas sudaro apie 30 proc. viso šalies eksporto, gal vis dėlto reikėtų pasverti, kam skirti prioritetą“, – nusivylimo neslepia A. Stančikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai