Žemdirbiai nebus baudžiami už vėliau nušienautas pievas ir ganyklas
2012-08-01

Vilnius, rugpjūčio 1 d. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tai, kad didžiojoje Lietuvos dalyje vyrauja drėgmės perteklius, kuris daro įtaką šienavimo ir šieno sutvarkymo darbams, pratęsė Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų įvykdymo terminus.

Ganyklos arba pievos, taip pat daugiametės ganyklos arba pievos, naudojamos gyvuliams ganyti, turi būti nuganytos arba nušienautos iki rugpjūčio 15 d., o ne iki rugpjūčio 1 d., kaip tai yra numatyta Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų apraše.

Iki rugpjūčio 15 d. šienas ar žalioji masė ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose turi būti sutvarkyta - išvežta iš lauko; žalioji masė šienavimo metu susmulkinta ir tolygiai paskleista ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose; šienas sudėtas į kūgius arba lauke paliekamas supresuotas šienas.

Dojus agro 19 09 10

Ūkininkams, nenušienavusiems ir nesutvarkiusiems šieno iki š.m. rugpjūčio 1 d., tačiau atlikus šiuos darbus iki š.m. rugpjūčio 15 d., nebus fiksuojamas minėtų reikalavimų pažeidimas ir taikomos sankcijos.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai