Vyriausybė žemdirbiams leido išmokėti dar 3 mln. litų tiesioginių išmokų
2013-10-02

Vilnius. Žemės ūkio ministerija galės iš savo lėšų tiesioginėms nacionalinėms išmokoms šiemet skirti dar 3 mln. litų. Tačiau finansų ministras priminė, kad šiuos pinigus reikės paimti iš europinių lėšų, kurių žemės ūkio ministerijai ir taip trūksta projektų bendrajam finansavimui.

Finansų ministerijai siūlant įvairias kitas alternatyvas, premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį sutiko su žemės ūkio ministrui, kad žemdirbių išmokoms neskyrus trūkstamų lėšų, būtų pažeistas teisingumo principas ir galima sulaukti ginčų teismuose.

Vyriausybei leidus išmokėti 3 mln. litų, jie bus paskirstyti maždaug 69 tūkst. žemdirbių. „Norime įvykdyti tuos įsipareigojimus, kuriuos esame davę", - Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. Jo teigimu, 69 tūkst. tiesioginių išmokų gavėjų yra atsidūrę „už ribos“, gali prasidėti teismai. Jam pritarė ir premjeras: „Sutinku“.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Finansų ministras Rimantas Šadžius priminė, kad Žemės ūkio ministerijai trūksta lėšų europiniams projektams. „Tikrai nekvestionuoju žemės ūkio ministro kompetencijos manevruoti visomis lėšomis, kurios yra jo, kaip asignavimų valdytojo, valdomos, tačiau vis dėlto norėčiau užduoti klausimą - ar jūs įvertinote tai, kad tuos 3 mln. litų jums teks paimti iš europinių projektų kofinansavimo? O prieš keletą savaičių mes vertėmės per galvą ir ieškojome europinių projektų kofinansavimui papildomų keliolikos milijonų litų, su dideliu vargu juos suradome. Ar tikrai neiškils grėsmė projektams, ar tikrai nėra galimybės tas išmokas atidėti kitiems metams ar kažkaip kitaip išspręsti?", - kalbėjo R. Šadžius.

Pasak žemės ūkio ministro, europiniams projektams reikia apie 100 mln. litų, ir 3 mln. litų problemos neišspręstų.

Žemės ūkio ministerija dar balandį prašė rasti galimybių Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonėms įgyvendinti papildomai skirti 129 mln. litų.

Vyriausybei patvirtinus Žemės ūkio ministerijos siūlytą projektą, 2012 metų maksimalios mokėtinos išmokų sumos riba padidinta nuo 106 mln. iki 109 mln. litų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai