Vyriausybė svarsto pertvarkyti Maisto ir veterinarijos tarnybą
2017-01-11

Vilnius. Vyriausybė kol kas neskirs nuolatinio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo, nes svarsto apie visos tarnybos pertvarką, sako premjeras Saulius Skvernelis (nuotr.). Žemės ūkio ministras, gavęs specialiųjų tarnybų informaciją apie galimus kandidatus, pirmadienį jau buvo pasiūlęs juos premjerui.  

„Mes turime priimti sprendimą su žemės ūkio ministru dėl ateities pačios tarnybos ir žiūrėti per prizmę ministerijų ir įstaigų prie ministerijų, ir įstaigų prie Vyriausybės pertvarkos. Manyčiau, kad kalbėti apie nuolatinį Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą kol kas per anksti, kol nėra priimti sprendimai, kaip tos įstaigos turėtų atrodyti ateityje", - žurnalistams antradienį sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, su ministru B. Markausku buvo kalbėta tik apie kai kuriuos kandidatus į tarnybos vadovus, bet oficialiai kandidatūra jam nebuvo pateikta.

KWS 21 07 01 mob

„Žemės ūkio ministras kandidatūrų neteikė, kalbėjome apie atskiras personalijas, bet šie klausimai nėra aktualūs, nes nėra apsipręsta, kaip šios institucijos atrodys ateityje", - kalbėjo premjeras.

B. Markauskas pirmadienį teigė pristatęs premjerui kelias kandidatūras, apie kurias jis jau gavo specialiųjų tarnybų išvadas, tačiau pavardžių nenurodė.

Buvęs tarnybos vadovas Jonas Milius atleistas pernai spalį, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą ir tiria įtarimus, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. J. Milius savo kaltę kategoriškai neigė. Dėl atleidimo J. Milius spalį kreipėsi į teismą.

BNS inf., lrv.lt nuotr.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai