Vyriausybė neapsisprendė dėl lengvatinio pelno mokesčio žemės ūkio kooperatyvams
2016-10-19

Vilnius. Ministrų kabinetas kol kas neapsisprendė dėl lengvatinio nulio procentų pelno mokesčio tarifo žemės ūkio kooperatyvų bendrovių pelnui, gautam pardavus iš savo narių įsigytus produktus ar savo nariams parduotus degalus, trąšas, sėklas, pašarus ir kitas prekes.

Finansų ir Žemės ūkio ministerijoms neradus bendro sutarimo, premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį posėdyje pasiūlė šį klausimą atidėti.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė teigė nepritarianti siūlymui nustatyti minėtą pelno mokesčio lengvatą, nes šiuo metu žemės ūkio kooperatyvų pelnas apmokestinamas taikant lengvatinį 5 proc. pelno mokesčio tarifą, o kooperatyvų pelno išmokos ūkininkams yra apskritai neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Lengvatą pasiūliusi žemės ūkio ministrė ir Seimo narė Virginija Baltraitienė teigė, kad lengvata paskatintų žemės ūkio bendrovių kooperaciją.

„Norėjome padėti žemės ūkio kooperatyvams ir sumažinti jų pelno mokestį, kurį jie gauna iš savo narių, jei paslaugas teikia savo nariams, iš tos veiklos, kuri susijusi su savo nariais. (...) Tai paskatintų kooperacijų vystymąsi. Jei šnekame apie pieną, be „Pienas LT", Lietuvoje kiti kooperatyvai yra maži, nesusijungę, jie nemato iš to naudos, sako, kad yra didesnės lengvatos, jei yra pavieniai", - trečiadienį posėdyje kalbėjo V.Baltraitienė.

Kiek anksčiau Finansų ministerija nepritarė ir V.Baltraitienės bei Seimo nario „darbiečio" Petro Čimbaro siūlymams įvesti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) žemės ūkio paslaugoms, kurias kooperatyvai teikia savo nariams.

Seimas kovo pabaigoje sugriežtino reikalavimus žemės ūkio kooperatyvams - taip siekiama, kad nebūtų kuriami fiktyvūs kooperatyvai, norintys gauti Europos Sąjungos paramą. Pataisos numato, kad daugiau kaip 50 proc. žemės ūkio kooperatyvo veiklos (produktų supirkimo, prekių pardavimo bei paslaugų) vyktų su jo nariais, o per finansinius metus jie gautų ne mažiau kaip 5 tūkst. eurų pajamų. Nė vienas kooperatyvo narys negalėtų būti kito tokios pat veiklos kooperatyvo nariu.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai