Vyriausybė neapsisprendė, ar skirti kaimo plėtros pinigų žvyrkeliams asfaltuoti
2013-09-16

Vilnius. Ministrų kabinetas neapsisprendė, ar iš žemės ūkiui skirtos europinės paramos per artimiausius 7 metus skirti iki 600 mln. litų žvyrkeliams asfaltuoti. Tai pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo pranešė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna (nuotr.).

„Klausimas nebuvo svarstytas. Žemės ūkio ministerija nemato galimybės, nepadidinus kofinansavimo ar bendrojo finansavimo, skirti lėšų žvyrkelių asfaltavimui iš Kaimo plėtros programos. Tą patį yra išsakę ir žemdirbių savivaldos atstovai", -žurnalistams sakė ministras.

Jis sakė manantis, jog prie šio klausimo Vyriausybė negrįš: "Galbūt bus ieškoma kitų variantų dėl kofinansavimo padidinimo".

Dojus agro 19 09 10

Anot Susisiekimo ministerijos, žvyrkelių, svarbių žemės ūkiui, asfaltavimas nebus finansuojamas iš 2014-2020 metų Europos regioninės plėtros fondo, o iš Kelių priežiūros ir plėtros programos per ateinančius 7 metus būtų galima išasfaltuoti tik apie 40 kilometrų žvyrkelių per metus.

Vyriausybės 2012-2016 metų programoje tarp prioritetinių priemonių yra siekis išasfaltuoti 600 kilometrų valstybinės reikšmės kelių.

Tačiau tokiam Susisiekimo ministerijos siūlymui priešinasi Žemės ūkio ministerija - ji teigia neturinti finansinių galimybių iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos finansuoti regioninės ir vietinės reikšmės kelių.

Anot Žemės ūkio ministerijos, siekiant, kad parama kaimui ateityje nemažėtų, reikia padidinti Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros projektų finansavimą iki 40 procentų.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, 14,6 tūkst. kilometro, arba 34,7 proc. visų rajoninių kelių, vis dar yra su žvyro danga. 2007-2013 metais išasfaltuota 1038 kilometro tokių kelių, o darbų vertė siekia 974,9 mln. litų.

BNS inf.

eu2013.lt foto   

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai