Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Vyriausybė ketina vertinti, ar žemės įsigijimo apribojimai yra veiksmingi

Vilnius. Vyriausybė ketina įvertinti, ar šalyje galiojantys žemės įsigijimo apribojimai yra veiksmingi, sako premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, Vyriausybė yra pasiruošusi tobulinti žemės ūkio įsigijimo saugiklius, jei bus matoma, kad jie neveikia.

„Jeigu buvo arba dar yra galimybė pasinaudoti įstatymo netobulomis arba netiksliomis formuluotėmis, tai tikslas yra, kad to nebūtų. Vyriausybė kartu su Žemės ūkio ministerija ieško sprendimų. Pirmiausia įvertinti, ar taip yra ir padaryti, kad nebūtų to, nes įstatymai priiminėjami ne tam, kad būtų formalūs", - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Anot jo, Vyriausybė yra pasiruošusi tobulinti žemės ūkio įsigijimo saugiklius, jei bus matoma, kad jie neveikia.

„Mes turime labai aiškiai įsivertinti, kas buvo, kas yra ir daryti sprendimus. Vyriausybė padarys tuos sprendimus, jeigu reikės tobulinti teisinę bazę", - teigė premjeras.

Praėjusią savaitę Seimo opozicija inicijavo parlamentinį tyrimą dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio verslo ir jo šeimos narių valdomos žemės.

Konservatoriai bei liberalai siūlo aiškintis, kurie fiziniai ir juridiniai asmenys Lietuvoje valdo daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės, nustatyti atvejus, kai didelius žemės ūkio paskirties žemės plotus įsigyja ir sukaupia asmenys, kurie patys nevykdo jokios žemės ūkio veiklos, negyvena Lietuvoje ir „apskritai neturi nieko bendro su žemės ūkio veikla".

Siūloma tirti, kokias schemas fiziniai ir juridiniai asmenys naudoja siekdami apeiti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatas, reglamentuojančias maksimalų 500 hektarų galimos įsigyti žemės ūkio paskirties žemės  vienam asmeniui ar susijusiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Opozicija kelia versiją, jog per tokias schemas realiai valdomi ir dirbami didesni žemės ūkio paskirties žemės plotai nei leidžia įstatymas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos