Vyriausybė griežtina žemės pirkimo sąlygas
2014-06-02

Vilnius. Vyriausybė iš esmės pritarė, kad be apribojimų būtų galima įsigyti tik 5 hektarus žemės, o ne 10, kaip yra dabar. Anot žemės ūkio ministro, taip bandoma apriboti spekuliacijas žeme. Pirmadienį Vyriausybės pasitarime nutarta dabartinius saugiklius taikyti, parduodant daugiau kaip 5 ha žemės.

„Įvertinus ūkių dydį, pageidaujama apriboti spekuliaciją žeme, nes kuo didesnis žemės plotas yra parduodamas, tuo atsiranda didesnė galimybė ja spekuliuoti", - po pasitarimo žurnalistams sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Jo teigimu, prieš mėnesį įsigalioję žemės pardavimo saugikliai sukėlė nedidelį sąstingį rinkoje, tačiau tai yra normalu, įvedus naujus apribojimus.

Vaderstad 12 05

Pasak V. Juknos, žemės ūkio paskirties žemės pardavimo įstatymo pakeitimo projekte taip pat svarstoma užtikrinti savivaldybių ir vietos bendruomenių dalyvavimą žemės pirkimo-pardavimo procesuose.

Šiuo metu be apribojimų galima įsigyti iki 10 hektarų žemės. Vasario mėnesį Vyriausybė taip pat pasiūlė ateityje be jokių apribojimų leisti įsigyti iki 1 hektaro žemės sklypus. Šį pasiūlymą kai kurie parlamentarai vertino neigiamai, nes, jų nuomone, šis sprendimas sukeltų dar didesnes spekuliacijos bangas.

Šiuo metu norint įsigyti daugiau kaip 10 ha žemės, pirkėjas privalo turėti 3 metų žemės ūkio veiklos patirties arba su žemės ūkiu susijusią specialybę, o ją parduoti jis galės, tik panaudojęs žemę pagal paskirtį 5 metus. Norint įsigyti daugiau negu 10 hektarų žemės, reikia gauti Nacionalinės žemės tarnybos leidimą.

Dirbamą žemę gali pirkti užsieniečiai ir Lietuvos gyventojai - visiems galioja vienodos sąlygos, be to, žemę galima pirkti nebūtinai toje vietoje, kur pirkėjas gyvena.

Nuo šių metų pradžios negalima pirkti daugiau kaip 500 hektarų žemės. Daugiau žemės gali turėti tik gyvulių augintojai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai