Vyriausybė gavo nurodymų, ką daryti žemės ūkyje
2014-03-20

Vilnius. Seimas įpareigojo Vyriausybę išnaudoti visas derybų su Briuseliu galimybes ir siekti, kad tiesioginės išmokos Lietuvai maksimaliai priartėtų prie ES tiesioginių išmokų vidurkio. Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamą nutarimą dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos įgyvendinimo. Už balsavo 85 Seimo nariai.

Nutarime Vyriausybei taip pat nurodyta siekti, kad vietovėse, turinčiose gamtinių ar kitų kliūčių ūkininkauti, ES tiesioginės išmokos už plotus būtų mokamos tik aktyviems ūkininkams. Ūkininkai, šiose vietovėse nelaikantys gyvulių, paramą turėtų gauti iš Kraštovaizdžio tvarkymo programos ne žemės ūkio sektoriui finansuoti lėšų.

Siekiant tausoti žemės ūkio paskirties žemę, Seimas siūlo peržiūrėti jos apželdinimo mišku tvarką bei skirti didesnį finansavimą melioracijos įrenginių remontui ir sudaryti galimybę ūkininkams gauti paramą, teikiant kolektyvines paraiškas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Iš viso priimtu nutarimu Vyriausybei pateikta 14 pasiūlymų dėl bendros žemės ūkio politikos reformos įgyvendinimo. Tarp pasiūlymų - daugiau ES struktūrinių fondųparamos lėšų skirti vietinės reikšmės kelių remontui ir naujiems keliams tiesti kaimo vietovėse.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai