Vyriausybė atidėjo klausimą dėl veterinarų licencijavimo
2015-04-27

Vilnius. Vyriausybės pasitarime pirmadienį turėjo būti svarstyta, ar atsisakyti veterinarų veiklos licencijavimo. Vyriausybė pernai birželį buvo pritarusi Ūkio ministerijos siūlymui, kad veterinarijos praktikos ir fizinio asmens veterinarinės farmacijos licencijų būtų atsisakyta.

Pasak žemės ūkio ministrės patarėjos Jolantos Butkevičienės, Ministrų kabineto pasitarime klausimas nebuvo svarstytas, nors iš anksto ir buvo įtrauktas į darbotvarkę „Tas klausimas iš viso buvo atidėtas, nes Veterinarijos tarnyba prašė dar paderinti", - teigė ji.

Ūkio ministerijos manymu, norintiems užsiimti veterinarija užtektų tai deklaruoti. Tačiau Žemės ūkio ministerija inicijavo naują diskusiją teigdama, kad dėl planuojamų pakeitimų gali kilti grėsmė gyvūnų sveikatai bei gyvūninius produktus vartojantiems žmonėms. Be to, veterinarija tokiais atvejais esą galėtų užsiimti nepakankamai kvalifikuoti asmenys, dėl kurių veiklos gyvūnų savininkai galėtų patirti nuostolių, gali nukentėti veterinarijos gydytojų profesinė reputacija.

Dojus agro 19 09 10

„Pažymėtina, kad Veterinarijos gydytojų asociacija ir Veterinarijos farmacijos asociacija pasisako už esamos licencijavimo tvarkos išlaikymą", - teigia ŽŪM. Už esamą tvarką pasisako ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ūkio ministerija licencijų atsisakymą buvo inicijavusi siekdama mažinti ribojimus verslui, nes, pavyzdžiui, veterinarijos praktikos licencija įgyjama tik po išankstinio pateiktų duomenų vertinimo, užtrunkančio iki 30 dienų. Licencijavimą pakeitus deklaravimu veterinarijos praktika būtų galima pradėti verstis jau kitą dieną po reikiamų dokumentų pateikimo VMVT.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai