Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
VMVT laukia pertvarkos

Vilnius. Vyriausybė pritarė, kad Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) po veiklos ir teisinio audito būtų planuojama pertvarka, o Seime svarstomos įstatymo pataisos, numatančios, kad VMVT vadovas nebeprivalėtų turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.

Trečiadienį VMVT atsidūrė tiek Vyriausybės, tiek parlamentinio Kaimo reikalų akiratyje. Vyriausybės posėdyje pritarta Žemės ūkio ministerijos siūlymui atlikti VMVT veiklos ir teisinį auditą bei funkcijų analizę. 

Auditui ir analizei numatoma pasitelkti išorės ekspertus, visa tai numatoma padaryti iki balandžio pradžios. Gavus išvadas bus planuojami tarnybos veiklos pokyčiai. Pasiūlymus dėl pertvarkos ŽŪM turi pateikti iki gegužės pradžios.

Bioversija 2024 07 09 m7

Anot žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, tokių veiksmų imamasi norint sustiprinti VMVT atsparumą korupcijai, optimizuoti jos veiklą, užtikrinant skaidrumą ir sąžiningumą. 

Seimo Kaimo reikalų komitete svarstytos parlamentaro Andriaus Vyšniausko parengtos Veterinarijos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma išbraukti dabar esantį reikalavimą, kad VMVT vadovas būtų ir veterinarijos gydytojas.

Pasak A. Vyšniausko, tokie reikalavimai itin susiaurina galimų vadovų ratą, be to didelė tikimybė, kad potencialūs kandidatai yra susiję bendrų studijų ryšiais, o tai sukelia korupcijos riziką. 

Dar iki įstatymo pataisų svarstymo Komitete atsirado siūlymų, kad greta vadovo turėtų atsirasti vyriausiojo šalies  veterinarijos gydytojo pareigybė. Vadovas rūpintųsi administraciniais organizacijos reikalais, o vyr. veterinarijos gydytojas būtų atsakingas pagal savo kompetenciją.

Tiek Vyriausybės kanclerė, tiek parlamentinio Komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis priminė, kad atlikta analizė rodo, jog vos poroje ES šalių atitinkamoms įstaigoms vadovauja būtent veterinarijos išsilavinimą turintys asmenys.

Po rokiruočių parlamentiniuose komitetuose prie Kaimo reikalų komiteto prisijungęs naujasis jo narys Sergejus Jovaiša suabejojo, ar nenutiks taip, kad VMVT ims vadovauti muzikas ar pan. Vis dėlto buvo patikinta, kad naujajam vadovui bus keliami atitinkami kompetencijų reikalavimai, tad priėmus pataisas bus galima rasti vadovą, turintį ne tik veterinarijos, bet ir maisto saugos, vadybos ar teisės išsilavinimą.

Po diskusijų ir atsižvelgiant į pateiktus siūlymus, Komitete suformuoti kompromisiniai įstatymo pakeitimai. Pataisoms, kurioms Kaimo reikalų komitetas pritarė, numato, kad  VMVT vadovas bus priimamas į pareigas ir atleidžiamas iš jų valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka (buvo numatyta, kad teikia žemės ūkio ministras, o priima Vyriausybė). Taip pat išbrauktas reikalavimas turėti vadovui veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.

Taip pat papildomai įvedama Lietuvos Respublikos vyriausiojo veterinaro pareigybė, jis bus atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą. Komiteto priimtoms pataisoms dar turės pritarti Seimas balsavimo metu.

Autorius: Asta Laukaitienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos