Veterinarijos tarnybos vadovu skiriamas viceministras D. Remeika
2017-04-20

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu ketveriems metams skiriamas žemės ūkio viceministras Darius Remeika. Jis naujas pareigas pradės eiti nuo balandžio 27 dienos. Vyriausybė trečiadienį pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui.

D. Remeika anksčiau BNS teigė, kad vienas svarbiausių jo prioritetų bus įstaigos veiklos skaidrumas, investicijos į darbuotojų kompetencijų didinimą.

„Norisi, kad kaip ir užsienyje yra, - inspektorius yra gerai apmokamas, jis lankosi (įmonėse - BNS) retai, daug yra investuojama į jo kompetenciją, į jo atsakomybę. O pas mus, kaip dar senais laikais, tas inspektorius labai dažnai eidavo - jis eina ir eina ir eina ir eina. (...) Aš manau, kad tai, ką mes deklaruojame, kad kontrolė yra kompetentinga ir skaidri, turi nueiti ir į realų gyvenimą",- balandžio pradžioje BNS sakė D. Remeika.

D. Remeika Lietuvos maisto ir veterinarijos sistemoje dirbo nuo 1995 iki 2006 metų, 2004 - 2006 metais buvo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas. Vėliau jis dirbo už veterinariją ir maisto saugą atsakingose Europos Komisijos institucijose.

Nuo 2013 iki 2014 metų jis buvo tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus visuomeninis konsultantas veterinarijos ir maisto saugos klausimais. Nuo 2015 metų D. Remeika dirbo Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininko patarėju.  Pernai susiformavus naujai Vyriausybei, D. Remeika gruodį tapo žemės ūkio viceministru.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba be nuolatinio vadovo liko, kai pernai Vyriausybė atleido jos direktorių Joną Milių.

Teisėsaugos akiratin patekęs pareigūnas atleistas, kai Vyriausybė nepritarė jo veiklos ataskaitai. J.Milius bylinėjasi su Vyriausybe ir Veterinarijos tarnyba dėl, jo manymu, neteisėto atleidimo. Bylą išnagrinėjęs teismas sprendimą ketina paskelbti vėliau balandį. J.Milius prašo, kad pripažinęs jo atleidimą neteisėtu teismas grąžintų jį į buvusias pareigas.

Teisėsauga įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Šioje byloje J.Miliui pareikšti įtarimai. Jis savo kaltę neigia.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai