Valstybinės žemės galima bus įsigyti ir be aukciono
2014-03-26

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos siūlomuose įstatymų projektuose siūloma atsisakyti nuostatų, susijusių su valstybės paramos teikimu įsigyjant valstybinę žemės ūkio paskirties žemę. Pagal Europos Komisijos notifikuotą pagalbos schemą nuo 2014 m. sausio 1 d. Lietuvos valdžios institucijos nebegali taikyti valstybės pagalbos įsigyjant valstybinę žemės ūkio paskirties žemę.

Taip pat siūloma nustatyti, kad valstybinė žemės ūkio paskirties žemė be aukciono galės būti parduodama tik asmenims, nuosavybės teise turintiems žemės ūkio veiklai naudojamus statinius ir įrenginius. Be aukciono valstybinė žemės ūkio paskirties žemė galės taip pat galės būti parduodama ir asmeninio ūkio žemės naudotojams bei privačių žemės sklypų savininkams, jei tarp jų nuosavybės teise valdomų žemės sklypų yra įsiterpę valstybinės žemės sklypai.

Pagal siūlomas nuostatas visa kita valstybinė žemės ūkio paskirties žemė nebus parduodama, o tik nuomojama. Lietuvoje laisvos valstybinės žemės ūkio paskirties žemės yra likę apie 87 tūkst. ha.

LYTAGRA 19 07 04 mob

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai