Valstybės žemę po tvenkiniais galima bus nuomotis be aukciono
2014-07-18

Vilnius. Parlamentarai leido valstybinę žemę išnuomoti be aukciono, jeigu ji yra su jau įrengtais akvakultūros tvenkiniais. Tokios pat nuomos sąlygos bus taikomos užtvankos įrenginių užimtai žemei.

Šią žemę galės išnuomoti be aukciono joje esančių akvakultūrai naudojamų statinių ar įrenginių savininkai. Ši įstatymo nuostata įsigalios nuo 2015 m. pradžios.

Iš valstybės įsigyto žemės sklypo pagrindinė žemės naudojimo paskirtis ir veiklos žemės sklype pobūdis (žuvų veisimas, auginimas ir žvejyba akvakultūros tvenkiniuose ) gali būti keičiamas ne anksčiau kaip po 5 metų nuo šio žemės sklypo įsigijimo dienos.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Žemės įstatymo pataisas: už balsavo 88 Seimo nariai, prieš - vienas („darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas), o susilaikė  4 parlamentarai.

Tačiau Seimas nesutiko, kad išimtis būtų taikoma ir valstybinės žemės nebūtų galima išnuomoti be aukciono tais atvejus, kai tą žemę pageidauja susigrąžinti natūra piliečiai, turintys teisę į nuosavybės teisių atkūrimą.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai