Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Agropolitika
V. Baltraitienė atlaikė interpeliaciją - Seimas pritarė jos atsakymams

Vilnius. Žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė atlaikė opozicinių konservatorių surengtą interpeliaciją. Seimas trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo pritarė ministrės atsakymams į klausimus. Už tai balsavo 77 parlamentarai, 25 buvo prieš ir septyni susilaikė.

Interpeliacijoje ministrės buvo klausiama dėl Žemės ūkio ministerijai pavaldžių institucijų vaidmens korupcijos skandaluose, sprendimų skiriant padalinių vadovais abejotinos reputacijos asmenis, per brangiai pirktų produktų nepasiturintiesiems, skandalu pasibaigusios vakarienės-medžioklės, kurioje ji dalyvavo kartu su šeimos nariais.

Atsakydama į opozicijos klausimus ministrė tvirtino, jog daugelis problemų ministerijoje pradėta spręsti būtent su jos vadovavimo pradžia bei negailėjo kritikos strėlių anos kadencijos ministrui konservatoriui Kaziui Starkevičiui.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Pasisakydama dėl „auksinių miltų" ir kitų brangių pirkimų ministrė sakė, kad būtent K. Starkevičius turėtų stovėti šalia jos atsakant į šiuos klausimus, „nes jo paklotais pamatais ir tradicijomis rinkos reguliavimo agentūra vadovavosi tol, kol ministro posto neužėmiau aš".

„Turiu pastebėti, kad būtent pačios ministerijos iniciatyva buvo iškeltas klausimas dėl maisto pirkimo kainų ir vykdomų konkursų skaidrumo. Ne kažkas iš šalies, o pati minsiterija ir aš bei jos įgaliota agentūra ne kartą kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), vėliau į prokuratūrą, prašydama nutraukti pirkimus ir išsiaiškinti kaltus asmenis. Tačiau VPT ilgai tylėjo, o prokuratūros tyrimas per savaitę neatliekamas. Per tą laiką buvo atleisti tie, kurie tiesiogiai kuravo šitą sritį ir su savo pareigomis nesusitvarkė, bet tuomet su savo nekvestionuojamais pranešimais į spaudą, į priešrinkiminę areną įžengė VPT, patys teisiausi, viską žinantys, viską stabdė, bet visokių niekadėjų nesustabdė", - kalbėjo V. Baltraitienė.

Konservatorius K. Starkevičius ministrės klausė, ar ministerijos vykdomuose viešuosiuose pirkimuose dalyvavo bendrovė „Nota Bene", dėl kurios prekių Krašto apsaugos ministerijai pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dėl šių pirkimų interpeliacija yra pradėta krašto apsaugos ministrui socialdemokratui Juozui Olekui.

„Ar dalyvavo pirkimuose vėliau, kai jūs minėjot, kaip jie skaidrėjo, tik pamiršot pasakyti, kiek tada grūdai kainavo, kiek žaliavos kainavo, ar dalyvavo kompanija garsi „Nota Bene", - klausė buvęs žemės ūkio ministras. V. Baltraitienė atsakė, jog jos ministravimo metu, kiek žino, nedalyvavo, bet turėtų tai pasitikslinti.

Savo raštiškuose atsakymuose Seimui ministrė taip pat teigė, jog korupcijos pasireiškimo rizika Žemės ūkio ministerijoje buvo kontroliuojama, o tam tikros jos pasireiškimo tikimybės buvo galimos dėl žmogiškojo faktoriaus.

Šių metų pradžioje buvo kilęs „auksinių miltų" skandalas, kai skurstantiesiems maisto produktai pirkti didelėmis kainomis. Tam paaiškėjus atsistatydino Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadovė Aldona Miliuvienė ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius. Ministerijai pavaldžios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovė Daiva Gineikaitė įkliuvo neblaivi prie vairo ir bandė tai nuslėpti.

Teisėsauga taip pat įvairiomis nusikalstamomis veikomis įtaria du Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų buvusius aukštus pareigūnus - Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vyriausiąjį patarėją Žilviną Putramentą ir NŽT direktoriaus patarėją Gintarą Joną Furmanavičių.

BNS inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos