Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Ūkininkams gali tekti skaičiuoti žemės nuomos pajamų mokestį

Kaunas. Ateinančiais metais ne žemės savininkai, kurie nuomoja žemę ir gauna pajamų iš nuomos, o ūkininkai, kurie ją nuomojasi, turės apskaičiuoti ir pervesti į biudžetą žemės nuomos pajamų mokestį. Taip atsitiks tuo atveju, jei Seimas pritars siūlomiems Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams.

Finansų ministerija yra pasiūliusi įstatymo pataisą, kuri leistų priskirti A klasės pajamoms ir pajamas iš nekilnojamojo turto (taigi ir žemės) nuomos, gautos iš individualią veiklą vykdančių gyventojų.

Anot Finansų ministerijos, žemę ūkininkams nuomojantys gyventojai paprastai yra vyresnio amžiaus žmonės, dažnai jie patys negali pasirūpinti pajamų deklaracijų teikimu ir mokesčio sumokėjimu pasibaigus mokestiniam laikotarpiui. Pataisose numatoma, kad prievolė išskaičiuoti iš nuomos pinigų pajamų mokestį ir sumokėti jį valstybei pereis ūkininkui.

Bioversija 22 02 02

Ūkininkas turės ne tik išskaičiuoti mokestį, bet ir teikti Mokesčių inspekcijai mėnesines deklaracijas (lygiai taip, kaip turėdamas samdomų darbuotojų) ir metinę deklaraciją su visų pajamų gavėjų pavardėmis.

Ūkininkams, kurie iki šiol neturėjo samdomų darbuotojų ir neteikė deklaracijų Mokesčių inspekcijai, tai bus visiška naujovė. Jiems padaugės su apskaita susijusios veiklos, teks pildyti daugiau formų, atlikti daugiau bankinių operacijų. Išaugsiančią darbų apimtį nulems tai, iš kokio skaičiaus savininkų ūkininkas nuomojasi žemę.

Kaune vykusiame agroverslo forume žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įvardijo šį pokytį kaip vieną didesnių naujovių, kuria ūkininkai greičiausiai nebus patenkinti.

Prieštaravimą siūlomai pataisai, jog A klasės pajamomis būtų laikomos ir nekilnojamojo turto nuomos pajamos, gaunamos iš individualią veiklą vykdančio gyventojo, yra pareiškęs Investuotojų forumas, nurodydęs, kad tai niekuo nepagrįstas, nelogiškas ir su asmens vykdoma individualia veikla nesusijęs administracinės naštos tokiam gyventojui padidinimas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas į šią pastabą atsakė, kad individualią veiklą įregistruojantis gyventojas iš karto prisiima įsipareigojimus dėl mokesčio apskaičiavimo, buhalterinės apskaitos vedimo, pajamų deklaravimo ir pan., todėl papildomas reikalavimas išskaičiuoti mokestį nuo nuomos pajamų prie šaltinio yra pakankamai proporcingas ir įvertinantis jau prisiimtus tokio gyventojo įsipareigojimus mokesčių atžvilgiu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos