Ūkininkai labiau domisi parama tiekimo grandinėms
2019-05-08

Vilnius. Ūkininkai šiemet pateikė 16 paraiškų gauti paramą trumpos maisto tiekimo grandinės, o tai yra beveik trigubai nei iki šiol gauta paraiškų nuo pat 2016 metų.

Kaip skelbia Žemės ūkio ministerija savo pranešime, trumpos maisto tiekimo grandinės Lietuvoje ima įgauti pagreitį – pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“ sulaukta beveik tris kartus daugiau paraiškų nei iki šiol per visą laikotarpį, tai yra nuo 2014 metų.

Tačiau bendras paraiškų kiekis išlieka nedidelis. Iš viso šiemet gauta 16 paraiškų, o prašoma paramos suma siekia daugiau kaip 1,5 mln. Eur. Vienam projektui galima gauti iki 120 tūkst. Eur. Iš viso šiam šaukimui skirta 2,9 mln. Eur lėšų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Džiaugiuosi, kad sulaukėme daugiau paraiškų, negu iki šiol per visą laikotarpį. Šie 16 projektų rodo, kad ūkininkai yra pasiryžę kurti aukštesnę pridėtinę vertę. Netrukus lauksime jų sveikos produkcijos pirkėjų naujose jaukiose prekybos vietose“, – teigia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Ministras pats yra kalbėjęs, kad ši paramos priemonė sunkiai skinasi kelią. Jis pats rašė savo pažįstamiems ūkininkams, ragino jiems pasinaudoti finansavimo galimybe, bet daugelis reagavo skeptiškai.

Parama šiai veiklos sričiai pradėta teikti nuo 2016  m. t. y. nuo tada kasmet buvo galime teikti paraiškas. 2016 m. gauta viena paraiška, 2017 m. – nė vienos, 2018 m. – penkios paraiškos.

Šiuo metu parama yra skirta trims projektams, kurie buvo teikti 2018 m. Šiuose trijuose projektuose dalyvauja devyni ūkininkai ir viena uždaroji akcinė bendrovė.  Visi jie tęsia savo veiklą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai