Ūkiams modernizuoti – perpus mažiau nei prašyta
2019-05-08

Vilnius. Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, šiemet paprašė tam 53 mln. eurų paramos, o skirta 25 mln. eurų.

NMA paskelbė preliminarius paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ surinkimo rezultatus. Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, šiais metais dėl paramos galėjo kreiptis nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d.

Per šį laikotarpį ūkininkai pateikė 1 251 paraišką, jomis paprašė daugiau kaip 53 mln. eurų paramos. Tačiau šiuo paraiškų rinkimo etapu buvo skirta 25 mln. eurų. Prašoma paramos suma viršija skirtąją daugiau kaip 2 kartus.

RVAC 21 09 30

Paraiškos pagal investicines priemones vertinamos keliais etapais: pirmame etape atliekamas paraiškų prioritetinis vertinimas, antrame etape – tinkamumo skirti paramą vertinimas. Pirmame etape sudaroma paraiškų pirmumo eilė įvertinus jų atitiktį atrankos kriterijams pagal paramos paraiškoje, jos prieduose ir registruose esančią informaciją.

Pagal šią veiklos sritį remiama žemės ūkio produktų gamyba;  prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

NMA, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai