Tikimasi, kad Lietuvos pienininkams atsivers Rusijos rinka
2013-11-26

Vilnius. Vyriausybės deleguotas derėtis su Rusija dėl pieno produktų embargo premjero patarėjas Antanas Vinkus tikisi, kad Rusijos rinka vėl atsivers Lietuvos pienininkams. „Dirbame, pagarbūs mūsų dvišaliai santykiai su „Rospotrebnadzor“, išlaikome dalykinį ir kartu diplomatinį etiketą, ir tikiuosi, kad vis tik mūsų pienininkams atsidarys Rusijos rinka“, - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo A.Vinkus.

Anot jo, pieno įmones Lietuvoje tikrinusiems Rusijos ekspertams paprašius papildomos medžiagos, visa informacija išsiųsta ir šiuo metu laukiama jų išvados. „Tačiau nusiuntus 335 p. apimties medžiagą, kur buvo pateikti atsakymai į visus akcentus, vėl paprašyta papildomų duomenų. Viskas pateikta, o vakar raštą išsiuntė ir žemės ūkio ministras, kur dalykiškai atsakyta į jų klausimus. Dabar laukiame galutinio žodžio, ką pasakys ekspertai“, - sakė premjero patarėjas.

„Rospotrebnadzor“  nurodymu lietuviškos pieno produkcijos importas į Rusiją sustabdytas spalio 7-ąją. Maskvos valdininkai teigė, kad tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina Rusijos politiškai motyvuotu žingsniu.

Dojus agro 19 09 10

Lietuvos banko apžvalgoje pažymima, kad Lietuviškų pieno produktų blokada Rusijoje turės nedidelės įtakos bendram šalies eksporto augimui. „Bendras poveikis eksportui pieno produkcijos ribojimo į Rusiją yra gana nedidelis. Konkrečiai šių produktų svoris eksporte į Rusiją yra menkas - 0,6 proc. viso Lietuvos eksporto. Pirminiais vertinimais, net jei nuo spalio mėnesio iki metų pabaigos visiškai neeksportuojama pieno produkcija į Rusiją, poveikis eksportui būtų tiktai 0,2 proc. augimui“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė LB Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rudzko.


BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai