Tiesioginės išmokos užkliuvo Finansų ministerijoje?
2013-10-23

Vilnius. Per spalio 21 ir 22 dienas tiesioginės paramos avansas  pasiekė 28 877 žemdirbius. Jiems išmokėta 112, 4 mln. Lt. Kai kuriuose rajonuose išmokų dar nėra gavę net pieno ūkių savininkai. Manoma, kad lėšos, skirtos žemdirbiams, užkliuvo Finansų ministerijoje.

Viešai deklaruota,  kad pagal Žemės ūkio ministerijos nustatytus prioritetus avansai greičiausiai pasieks pieno gamintojus, pirmumas bus teikiamas ir pareiškėjams, turintiems ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, investicinių projektų dalyviams, taip pat tiems pareiškėjams, kurie patiria didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos pirmininkas, pats turintis pieno ūkį,  Jonas Vilionis teigė kol kas dar negavęs tiesioginių išmokų avanso, nes Nacionalinės mokėjimo agentūros  (NMA) darbuotojai jo ūkyje atlieka patikrą. „Tie, kurie deklaravo teisingai, ūkiuose nevykdomos patikros galbūt jau yra sulaukę avansų, nors tikslios informacijos neturiu“, – sakė J. Vilionis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Lietuvos ūkininkų sąjungos Prienų rajono skyriaus pirmininkas, pienininkystės ūkio savininkas Martynas Butkevičius taip pat pinigų dar nesulaukė. „Pateikėme sąrašus asmenų, kurių prasta finansinė padėtis, kurie įgyvendina investicinius projektus. Paskui sužinojome, kad avansai pirmiausiai bus mokami pieno sektoriui, tačiau ir pieno gamintojai kol kas dar nieko negavo. Prienų rajone iš viso dar neturime atvejo, kad kam nors būtų pervesti pinigai“, – spalio 22 d. popietę tvirtino M. Butkevičius.

 „NMA, viešai paskelbus žemės ūkio ministro įsakymą, numatantį avansų mokėjimą, nedelsiant parengė ir pateikė mokėjimo paraišką Finansų ministerijai, kuri, kaip ir numatoma taisyklėse, reglamentuojančiose valstybės biudžeto lėšų išdavimo iš valstybės iždo tvarką, lėšas perveda per 3 darbo dienas nuo mokėjimo paraiškos gavimo. Pagal nustatytą terminą Finansų ministerijai pervedus lėšas, iš karto pradėti išmokėjimai“, – sakė NMA atstovė spaudai Aistė Mileikaitė.

Ji pabrėžė, kad tiesioginių išmokų avansų sulauks pareiškėjai, atitinkantys nurodytus prioritetinius kriterijus, jei jų paraiškose nenustatyta neatitikimų ir yra atlikti visi reikiami patikrinimai.

Už vieną žemės ūkio naudmenų ir pasėlių ha šiemet numatoma mokėti apie 440 Lt, avanso dydis – 200 Lt. Iki š. m. gruodžio 1 d. numatoma išmokėti apie 380 mln. Lt iš ES biudžeto avansu mokamų išmokų, o iš viso už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus iki metų pabaigos žemdirbiams ketinama išmokėti apie  715 mln. litų (įskaitant avansinius mokėjimus).

2013 m pateiktos 149 349  paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti, jose deklaruotas žemės plotas siekia apie 2,8 mln. ha.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai