Šviežiai atšaldytai mėsai lengvatos nebus
2013-06-28

Vilnius. Seimas nutarė neįteisinti lengvatos šviežiai atšaldytai mėsai. Parlamentas ketvirtadienį pritarė Ekonomikos komiteto nario Jurgio Razmos pataisai, kuria siūlyta nepalaikyti Biudžeto ir finansų komiteto siūlymo įvesti 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mėsai. Už tai balsavo 69  Seimo nariai, prieš - 15, o 18 parlamentarų susilaikė.

J. Razma prognozavo, kad įteisinus lengvatą, prekybininkai tik trumpam laikui sumažins kainas, o paskui jas vėl pakels. „Tvarkietis“ Petras Gražulis piktinosi, kad PVM tarifą siūloma mažinti žaliai mėsai, o mėsos gaminiams jis nebūtų taikomas. „Žaliai mėsai lengvata yra, o gaminiui nėra. Darom pertrauką ir toliau svarstom, vėliau sprendimus priimsime", - sakė jis.

Darbietis-leiboristas Viktoras Uspaskichas prognozavo, kad įteisinus lengvatą, daugės darbo vietų, bus surenkama daugiau mokesčių, mažiau bus importuojama mėsos ir jos gaminių. Tačiau jis teigė dėl lengvatos sąmoningai balsuosiąs "prieš". Parlamentaras taip pat siūlė naikinti PVM lengvatas šildymui ir vaistams.

Dojus agro 19 09 10

"Esu nustebęs", - po tokių koalicijos partnerių darbiečių-leiboristų vieno iš lyderių pareiškimo atrėžė premjeras Algirdas Butkevičius.

Finansų ministerija prognozuoja, kad dėl lengvatos biudžetas netektų beveik 200 mln. litų pajamų per metus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai