Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Specialus komitetas stebės, kaip įgyvendinamas Strateginis planas
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo veiksmingumą stebės specialus komitetas, kurį sudarys Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Finansų, Švietimo, mokslo ir sporto bei Vidaus reikalų ministerijų atstovai. Šiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui pritarta Vyriausybės posėdyje.

Komitete taip pat bus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo bei Lietuvos ūkininkų sąjungų, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos savivaldybių ir „Aplinkosaugos koalicija“ asociacijų, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos, Lietuvos žemės ūkio tarybos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Vietos veiklos grupių tinklo atstovai ir ministrės pirmininkės patarėjas.

Komitetas nagrinės Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano įgyvendinimo pažangą, taip pat aspektus, darančius poveikį strateginio plano įgyvendinimo veiksmingumui.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat teiks nuomonę dėl planuojamų Strateginio plano pakeitimų, dalyvių, siekiančių gauti paramą pagal šiame plane patvirtintas priemones, atrankos metodikas ir kriterijus.

Tokį komitetą įkurti privalės kiekviena Europos Sąjungos šalis narė per 3 mėn. nuo tada, kai Europos Komisija patvirtins Bendrosios žemės ūkio politikos strateginį planą.

Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, komitetas bus įtrauktas ir į pasirengimo procesą ir tęs veiklą patvirtinus Strateginį planą.

Ministras – būsimas komiteto pirmininkas. Jo pavaduotoju taps žemės ūkio viceministras.

Komitetas vadovausis darbo reglamentu, kurį patvirtins pirmajame posėdyje.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos