Siūlymas apmokestinti traktorius teisiškai nepagrįstas
2013-12-18

Vilnius. Siūlymas apmokestinti žemės ūkio techniką nauju kelių mokesčiu teisiškai nepagrįstas, teigia Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis. Susisiekimo ministerija siūlymą grindžia ES dokumentu, kuriame nė neužsimenama apie traktorių ir savaeigių mašinų ar jų junginių apmokestinimą.

Susisiekimo ministerijos vienašališkas siūlymas įvesti mokestį papiktino žemdirbius. Nei su jais, nei su Žemės ūkio ministerija šis pasiūlymas nebuvo aptariamas. Vyriausybė naujų mokesčių iki tol irgi nežadėjo.

Susisiekimo ministerijos teigimu, teikdama siūlymą apmokestinti žemės ūkio techniką kelių mokesčiu, ji rėmėsi Europos Tarybos 1986 m. liepos 25 d. direktyva 96/53 EB. Pasak J. Sviderskio, minėtoje direktyvoje nurodyta, jog jos nuostatos taikomos automobilių, krovininių automobilių ir priekabų atžvilgiu. Apie traktorių ir savaeigių mašinų ar jų junginių apmokestinimą už naudojimąsi keliais nekalbama, todėl iš įstatymo projekto šios motorinės darbo, o ne transporto, priemonės turėtų būti išbrauktos.

„Traktorius ir kitas savaeiges mašinas daugiausia naudoja gyvulininkystės ūkiai pašarų gamybai, mėšlo tvarkymui ir pan. Apmokestinus šias darbo priemones mokesčiu už naudojimąsi keliais, kuriais jos nesinaudoja, būtų iš esmės pažeistas konkurencingumas, tai labai sukeltų pieno ir mėsos savikainą, kurios jau dabar nedengia supirkimo kainos. Tai prieštarautų Vyriausybės programai, kuri šalies žemės ūkyje gyvulininkystę laiko prioritetine šaka ir patvirtino jos rėmimo, o ne griovimo programą", - teigia J. Sviderskis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šiuo metu mokesčio įvedimo procedūros yra sustabdytos, vyksta diskusijos tarp Susisiekimo ministerijos bei žemdirbių.

Vyriausybė praėjusį pirmadienį pasitarime pritarė žemės ūkio technikos apmokestinimui. Įstatymo pakeitimo projekte nurodoma, kad priklausomai nuo traktoriaus gabaritų, metinis kelių mokestis gali siekti 583-2214 litų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai