Siūlo būdą pažaboti pieno perdirbėjus
2014-05-28

Vilnius. Palyginti su metų pradžia, pieno perdirbėjai sumažino kooperatyvams mokamą supirkimo kainą 50 proc. ir toliau ją mažina. Jei jie nesiliaus diskriminuoti gamintojų, Žemės ūkio ministerija žada pritaikyti sankcijas, skirstydama ES paramą.

Šis siūlymas pažaboti perdirbėjus nuskambėjo iš žemės ūkio ministro Vigilijaus Juknos lūpų gegužės 27-osios Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos posėdyje. Perdirbėjams, tarp jų ir pieno, numatyta skirti 368 mln. litų Kaimo plėtros fondo lėšų. Nustatant prioritetus ir paramos apimtis, pieno perdirbimo įmones, labiausiai skriaudžiančias kooperatyvus, ministras siūlo įrašyti į siekiančiųjų paramos eilės galą.

„Matyt jiems tų pinigų nereikia. Jei perdirbėjai nesirūpina žaliava, neverta ir investuoti į gamybos procesų atnaujinimą. Naujuoju finansiniu periodu iš viso nereikėtų pieno perdirbėjams skirti paramos. Statistika liudija, kad pieno gamybos sektorius kasmet mažėja", - sako Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Andriejus Stančikas.

Dojus agro 19 09 10

Pieno kilogramo savikaina siekia 80-90 ct, todėl nuo gegužės žemdirbiai jau dirba nuostolingai. Netgi skaičiuojant pagal vidutinį - 30 proc. - pieno kainos sumažėjimą, pieno gamintojai negaus apie 250 mln. litų. „Pieno perdirbėjai aklai įsitikinę, kad kainų skirtumą kažkas kompensuos, tačiau tam nėra nei finansinio instrumento, nei galimybių" - teigia ŽŪR pirmininkas.

Nors jau jaučiamas pieno stygius, perdirbėjai vis dar stengiasi maksimaliai uždirbti. Lietuvos pieno gamintojų asociaciją į neviltį varo derybos dėl pieno supirkimo kainų birželį - kol kas vis dar numatomas jų mažėjimas.

„Nors perdirbėjai teigia, kad perdirbamo pieno kiekiai nemažėja, tačiau tam įtakos turi įvežtinis pienas. Kažkada Lietuva garsėjo linais, šiandien jie liko tik dainose. Panašu, kad toks pat likimas laukia ir karvių, o vietoj pieno gersime kokakolą", - prognozuoja A. Stančikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai