Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Seimo akiratyje – prekybininkų baudos tiekėjams
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Seimas ėmėsi svarstyti, ar uždrausti prekybininkams bausti tiekėjus, kai jie negali pristatyti produkcijos per labai trumpą laiką, jei dėl to nesusitarta raštu.  

Diskusijų dėl prekybininkų taikomų baudų tiekėjams būta ne kartą, nors Lietuvos prekybos įmonių asociacija teigė, kad dalis prekybos tinklų tokių baudų jau kurį laiką netaiko, tačiau perdirbėjų asociacijų atstovai tikino, jog situacija bet kada gali pasikeisti, todėl jie nesijaučia saugūs.

Galiausiai Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas, kurias parengė Kaimo reikalų komitetas. Toliau pataisas Seimas svarstys lapkričio 4 dieną. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Pristatydamas pataisas Kaimo reikalų komiteto vadovas Viktoras Pranckietis teigė, kad reikalavimai dėl prekių ar produktų tiekimo buvo nesutartiniai, nors Seimo narys Vilius Semeška teigė, jog taip kišamasi į verslo santykius.  

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pabrėžė, kad pakeitimas svarbus, o parlamentarė Laima Nagienė mano, jog jais norima apginti tiekėjų teises.   

Pataisomis siekiama uždrausti prekybininkams iš tiekėjų reikalauti pristatyti prekes, jeigu tiek dėl jų kiekio, tiek dėl termino nesusitarta raštu, elektroniniu paštu ar kitomis elektroninėmis priemonėmis.  

Pokyčiams pritaria Žemės ūkio ministerija, Konkurencijos taryba, Mėsos perdirbėjų, Grūdų perdirbėjų ir prekybininkų, Paukštininkystės, pienininkų asociacijos, taip pat – „Lietuvos maisto pramonė“ ir Pieno centras.

Manoma, kad problema dėl didžiųjų prekybos tinklų taikomų nepagrįstų baudų vis dar aktuali, nes produkciją tiekėjai kartais vėluoja pristatyti dėl vienu metu staiga išaugančių užsakymų, pavyzdžiui, prieš ilguosius savaitgalius, dideles šventes.

Gamintojai yra sakę, kad ši problema gali būti išspręsta tik teisės aktų pakeitimais.

Seimo komitetui birželį apsisprendžiant, ar tokių draudimų reikia, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė tikino, kad prekybininkai taiko nebent minimalias baudas.  

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė yra sakiusi, kad baudas tiekėjams už prekių pristatymo trikdžius taiko du iš penkių didžiųjų prekybos tinklų – „Norfa“ ir „Rimi“. Pasak viceministrės, baudų nuo šių metų atsisakė „Maxima“ ir „Iki“. „Lidl“ tinklas, anot jos, tokių baudų niekada neskirdavo.    

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos