Seime - idėja Žemės ūkio rūmų nefinansuoti valstybės lėšomis
2013-06-12

Vilnius. Žemės ūkio rūmų siūloma nefinansuoti iš valstybės biudžeto. Tokią išeitį siūlo Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas Saulius Bucevičius (nuotr.) - pasak jo, jeigu Rūmų vadovybė nesako, kam naudoja lėšas iš papildomos veiklos, kyla pagrįstas įtarimas, kaip naudojamos biudžeto lėšos.  

„Jeigu neduoda aiškaus atsakymo dėl visų finansų, tada jie neverti finansavimo iš biudžeto", - sakė S. Bucevičius.

Rūmams kitais metais numatyta skirti daugiau nei 1 mln. litų biudžeto lėšų, tačiau organizacija atsisako pateikti informaciją, kiek pinigų surenka iš patalpų nuomos ir vykdomų projektų, sako žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas.

Vaderstad 12 05

„Kol kas tokios nuostatos nėra, tačiau skatintume, kad ŽŪR susirinktų kuo daugiau nario mokesčio", - trečiadienį sakė viceministras, paklaustas, ar gali būti priimtas sprendimas nebefinansuoti Žemės ūkio rūmų iš biudžeto.

S. Bucevičius rūmų finansavimą iš biudžeto žada aptarti su žemės ūkio ministru.

R. Šatkauskas sako, kad Žemės ūkio rūmai patys gali atsisakyti valstybės finansavimo: „Jie teikia paraišką savo pinigams gauti. Jeigu tokios paraiškos neteiks, finansavimo negaus".

Viceministro teigimu, ŽŪR atsisakymas pateikti duomenis, kiek lėšų jie surenka patys, rodo, kad ši organizacija nėra atvira.

„Mums tas rodo ne pilną atvirumą. Jeigu būtų atviresnis ir nuoširdesnis bendravimas, nekiltų klausimų dėl dvigubo finansavimo ir funkcijų vykdymo, vadovo algos", - teigė R.Šatkauskas, tačiau jis pabrėžė, kad ministerija neturi svertų išreikalauti iš Žemės ūkio rūmų informacijos apie visas pajamas.

Žemės ūkio rūmų vadovas Andriejus Stančikas sakė, kad su auditorių nurodytomis pastabomis sutinka: „Kas nedirba, tas nedaro klaidų“.

"Netikrinome konkrečiai funkcijų iki kiekvienos plonybės, ar jie atliko. Bet  jie atlieka savo funkcijas, kaip skėtinės organizacijos, vienijančios žemdirbius," - teigė R.Šatkauskas.

Seimo Audito komiteto vadovė Jolita Vaickienė jo paklausė, ar finansavimą iš valstybės gaudami Žemės ūkio rūmai įgyvendina valstybės strateginius tikslus dėl konkurencijos skatinimo, kaimo plėtros ir bendruomenių aktyvinimo.

Audito ir Kaimo reikalų komitetai trečiadienį svarstė Žemės ūkio ministerijos auditorių išvadas dėl rūmų veiklos. Svarstyti šį klausimą komitetams yra pavedęs Seimo pirmininkas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai