Seimas sutinka Nacionalinės žemės tarnybos funkcijas perduoti savivaldybėms
2017-04-06

Vilnius. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui apkarpyti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) funkcijas, perduodant savivaldybėms valstybinės žemės valdymą. Tačiau NŽT būtų palikta prievolė prižiūrėti, kaip savivaldybės valdo joms patikėtą valstybinę žemę.

„Susikompromitavusi Nacionalinė žemės tarnyba nebegali atlikti savo tiesioginio darbo. Šiandienos Seimo sprendimas - svarbus pirmasis žingsnis, kad iš skandalų neišbrendančios institucijos funkcijas perimtų šalies savivaldybės. Kaip matome, NŽT įkaitais jau tapo paprasti piliečiai, verslas, pačios šalies savivaldybės. Dėl aplaidžios ar galimai nusikalstamos NŽT veiklos valstybei gresia milijoniniai ieškiniai. Todėl grąžinti su valstybine žeme susijusių sprendimų priėmimą į savivaldybių rankas, žinoma, prieš tai užtikrinant, kad jie būtų maksimaliai skaidrūs ir vieši, yra geras sprendimas. Savivaldybės dirbs greičiau, efektyviau ir mažesniais kaštais", - pranešime žiniasklaidai rašo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, įstatymo pataisų iniciatorius liberalas Simonas Gentvilas.

Žemės įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad būtent savivaldybės administruotų ir tvarkytų savo ribose esančią valstybinę žemę, iš NŽT perimant įstrigusią žemės grąžinimo procedūrą, taip pat - nuomos, pardavimo ir žemės perleidimo panaudos pagrindais klausimus.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

S. Gentvilo teigimu, priėmus Žemės įstatymo pataisas savivaldybėms atsivertų galimybės paspartinti žemės grąžinimo procedūras. Valstybė taip pat sutaupytų lėšų naikindama išsikerojusį biurokratinį aparatą - NŽT ir jos padaliniuose dirba per 950 darbuotojų, kurių dalis dubliuoja savivaldybių žemėtvarkininkų pareigas. Po pertvarkos sutrumpėtų procedūrų dėl žemės derinimo terminai, nebereikėtų atskirai kreiptis į NŽT.

„Valstietis" Robertas Šarknickas sako, kad dabar savivaldybėms dėl NŽT veiksmų sunku pritraukti investuotojų.

Konservatorius Mykolas Majauskas suabejojo, ar savivaldybės sugebės tinkamai vykdyti iš NŽT perimtas funkcijas. Pasak parlamentaro, yra savivaldybių, kurios „nesusitvarko net su vaiko teisėmis".

S. Gentvilo duomenimis, dabar NŽT patikėjimo teise valdo per 1,05 mln. ha valstybinės žemės.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai