Seimas ragina taikyti PVM lengvatą pieno produktams
2014-12-19

Vilnius. Seimas ragina Vyriausybę imtis priemonių pieno sektoriui gelbėti, įskaitant ir 5 proc. lengvatinį pridėtinės vertės mokestį (PVM) pieno produktams, riboti būtiniausių produktų prekybos antkainį iki 5 procentų.

Tokie siūlymai įrašyti Seimo ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje dėl Lietuvos pieno sektoriaus ateities, už kurią balsavo 77 parlamentarai.

Vyriausybei siūloma kreiptis į Europos Parlamentą ir Europos Komisiją, kad būtų nustatytos rinkos reguliavimo priemonės po to, kai bus panaikintos pieno kvotos, - jos turėtų sumažinti pieno supirkimo kainų svyravimus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Taip pat Seimas siūlo Vyriausybei priimti specialiąsias laikinąsias priemones pieno sektoriui gelbėti 2015-2016 metais: pieno gamintojams iš valstybės biudžetomokamas išmokas susieti su karvių produktyvumu ir su vidutinėmis pieno supirkimo kainomis ES valstybėse narėse.

Rezoliucijoje raginama parengti ir pateikti Seimui svarstyti įstatymų, numatančių galimybę riboti būtiniausių pieno produktų mažmeninės prekybos antkainį iki 5 proc. ir šiems produktams taikyti 5 proc. lengvatinį pridėtinės vertės mokestį, projektus; parengti ilgalaikę pieno sektoriaus strategiją; steigtipieno rinkos stebėjimo tarnybą; vestiderybas su Lietuvos pieno perdirbimo įmonių vadovais ir akcininkais siekiant integruoti į pieno perdirbimo veiklą pieno gamintojus ir kt.

Žemės ūkio ministerijai parlamentarai pasiūlė peržiūrėti ir patobulinti Nacionalinės 2014-2020 metų gyvulininkystės sektoriaus plėtros programos įgyvendinimo 2014-2016 metais veiksmų planą iružtikrinti jo vykdymą išskiriamų lėšų.

Raginama ypač daugdėmesio skirti tiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie augina, perdirba ir parduoda žemės ūkio produkciją,ir didintiLietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programoje numatytosparamos intensyvumą iki 90 proc., o jauniesiems ūkininkams, kurių investicijųprojektuose numatyta plėsti pieno ūkį daugiau kaip 20 melžiamų karvių, intensyvumą didinti iki 80 proc. ir kt.

Šią rezoliuciją Seimas priėmė pabrėždamas, kad dėl krentančių pasaulinių pieno supirkimo kainų, Rusijos embargo, nuo kitų metų numatomo Europos Sąjungos (ES) pieno kvotų panaikinimo, Lietuvos pieno gamintojams gresia ilgalaikė krizė ir suprasdamas, kad pieno gamyba, perdirbimas ir vartojimas yra ypač svarbūs žemės ūkio sektoriui bei Lietuvos žmonių gerovei ir šio sektoriausnegalima palikti be garantijųlaisvos nereguliuojamos rinkos sąlygomis.

LRS, BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai