Seimas pritrūko balsų: liekame prie senojo Medžioklės įstatymo (atnaujinta)
2013-05-09

Vilnius. Nutaręs iš naujo svarstyti šalies vadovės Dalios Grybauskaitės vetuotas daug diskusijų Seime sulaukusias Medžioklės įstatymo pataisas, Seimas ketvirtadienį pritrūko balsų priimti ar atmesti vetuotą įstatymą, todėl lieka galioti dabartinis Medžioklės įstatymas.

Už įstatymo priėmimą be pakeitimų balsavo 67 Seimo nariai, tiek pat balsų buvo ir už jo priėmimą su prezidentės pasiūlytais pakeitimais. Pagal Seimo statutą, priimti ar atmesti vetuotą įstatymą būtinas ne mažiau kaip 71 Seimo nario balsas.

"Senas įstatymas nėra blogas, jis niekam nemaišo, jis gali būti", - po balsavimo sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas.

Dojus agro 19 09 10

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas piktinosi, kad perniek nuėjo aštuonerių metų darbas. Jis pareiškė daugiau neberengsiąs įstatymo pataisų.

Pristatydama prezidentės veto, vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė parlamentarams antradienį pareiškė, kad šalies vadovė pretenzijų "pataisų turiniui" neturi.    

„Šitas įstatymas yra įgyvendinantis Konstitucinio Teismo nutarimą ir dėl daugelio nuostatų buvo priimtas kompromisinis sprendimas. Tokia Seimo valia, dėl tokio įstatymo, kuriuo įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas, todėl ir nebuvo pareikštos pastabos", - Seimo nariams sakė R. Svetikaitė

Prezidentė pataisas vetavo, pasak jos, dėl Konstitucijos ir Seimo statuto pažeidimų - ji suabejojo dėl pakeitimų priėmimo teisėtumo. Taip pat prezidentė pabrėžė, kad balsuojant vienas Seimo narys balsavo už kitą - tai irgi yra pažeidimas.

Pataisos be apribojimų leistų medžiotojų būrelių nariais tapti privačios žemės sklypo savininkams, kurie medžioklės plote turi daugiau nei 100 hektarų miško arba dirbamos žemės. Tokie nauji nariai į medžiotojų būrelius būtų priimami per mėnesį. Vieno medžioklės ploto dydis negalėtų būti mažesnis negu 1 tūkst. hektarų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai