Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Seimas – prieš situacijos žemės ūkyje tyrimą

Vilnius,  Seimas ketvirtadienį atmetė 36 „valstiečių“ siūlymą pradėti situacijos žemės ūkyje 1991–2016 metais tyrimą. Parlamentarai pritarė Kaimo reikalų komiteto išvadai, kuria jis siūlė nepritarti tokiam tyrimui: už tai balsavo 86 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 9. 

Prieš tyrimą balsavo 33 „valstiečiai“, 2 – už (Virgilijus Poderys ir Dainius Gaižauskas), o 4 susilaikė. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis, frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis balsavime nedalyvavo.  

Tyrimo neparėmė 28 konservatoriai, po 7 socialdemokratus ir socialdarbiečius, 7 liberalai, tačiau vienas  jų susilaikė, trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai irgi susilaikė. Vienintelis iš „tvarkiečių“ balsavęs Algimantas Dumbrava irgi pasisakė prieš.   

Bioversija 22 08 31

Situacijos žemės ūkyje tyrimo organizatoriai siūlė analizuoti, kaip vyko žemės perkėlimas ir žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reguliavimas. Taip pat norėta įvertinti Europos Sąjungos fondų paramos žemės ūkio sektoriui skirstymo skaidrumą per 25 nepriklausomybės metus iki „valstiečiams“ ateinant į valdžią.

Konservatorius Jurgis Razma sako, kad parlamentinis tyrimas turi būti reakcija į svarbią aktualiją, o ne istorinis tyrinėjimas. „Aišku, kad tai yra politinė archeologija. Tokius tyrinėjimus galima palikti kažkokiems mokslininkams, kurie gali vėliau ir kokią disertaciją parašyti“, –  pareiškė jis.

Kaimo reikalų komiteto nuomone, nei jis, nei sudaryta laikinoji komisija iš visų frakcijų atstovų neturėtų imtis tokio tyrimo. Per balsavimą komitete tyrimui pritarė tik „valstietis“ Andriejus Stančikas, o susilaikė „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas, prieš balsavo „valstietis“ Alfredas Stasys Nausėda, valdančiosios koalicijos atstovas socialdarbietis Petras Čimbaras ir opozicijai priklausantys du parlamentarai – liberalas Juozas Baublys ir socialdemokratas Algimantas Salamakinas. Konservatorius Kazys Starkevičius šiame balsavime nedalyvavo, o „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis nedalyvavo posėdyje.  

Situacijos žemės ūkyje tyrimo organizatoriai siūlė analizuoti, kaip vyko žemės perkėlimas ir žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo reguliavimas. Taip pat buvo norima įvertinti Europos Sąjungos fondų paramos žemės ūkio sektoriui skirstymo skaidrumą per 25 nepriklausomybės metus iki „valstiečiams“ ateinant į valdžią.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos