Rusija žada vėl priimti lietuvišką jautieną, dėl kiaulienos susitarti nepavyko
2013-09-05

Vilnius. Rusija artimiausiu metu turėtų vėl įsileisti atvėsintą jautieną iš Lietuvos, teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas. „Įtikinome Rusiją, kad mūsų jautiena yra tinkama ir gal net jau kitą savaitę vėl prasidės prekyba", - sakė tarnybos direktorius Jonas Milius. Dėl atvėsintos kiaulienos eksporto atnaujinimo kol kas nepavyko susitarti.

Anot J.Miliaus, rusus sudėtinga įtikinti, jog šalies perdirbėjai eksportuos tik lietuvišką produkciją. „Dėl kiaulienos sunku įrodyti, kad lietuvišką produkciją eksportuosime, kadangi mes tik 45 proc. reikalingos kiaulienos pasigaminame. Tai Rusijos atstovai ir sako, kaip jūs parduosite lietuvišką, jei sau nepasigaminate pakankamai", - aiškino Veterinarijos tarnybos vadovas.

Anot jo, kol kas nepavyksta pasiekti, kad į Rusiją būtų galima eksportuoti gyvas kiaules. „Europos Sąjunga ir Muitų sąjungos šalys, tarp jų ir Rusija, skirtingai interpretuoja Šmalenbergo virusą. Jeigu aptinkami jo antikūniai, Rusija interpretuoja, kad yra susirgimas, Europos Sąjunga tuo tarpu to nelaiko susirgimu - nebūna klinikinių požymių. Tad kol nebus vienodo požiūrio, nepavyks susitarti", - aiškino J.Milius.

Rusija nuo liepos vidurio sustabdė atvėsintos kiaulienos ir jautienos importą iš Lietuvos, nes tikrinant įmones, Rusijos inspektoriai produktuose rado latviškos ir lenkiškos mėsos. Lietuva tuomet pažadėjo užtikrinti, jog Rusijai būtų tiekiama tik lietuviška produkcija.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai