R.Krasuckis: paramos kiaulių augintojams paskirstymo principas jau aiškus
2015-11-10

Vilnius. Kiaulių augintojams, nukentėjusiems nuo afrikinio kiaulių maro, iki 800 tūkst. eurų paramos paskirstymo principas jau aiškus, tačiau ją gausiančių ūkininkų skaičius kol kas nežinomas, sako Žemės ūkio ministerijos atstovas. Rimantas Krasuckis žada, kad pinigai bus pradėti mokėti dar šiemet.

„Principas aiškus - palyginus vidutinę kiaulių skerdenų kainą su trečiųjų zonų kiaulių augintojų, pardavusių kiaules į skerdyklas, sąskaitomis faktūromis, bus išvedamas skirtumas ir apskaičiuojama paramos suma. Ją gaus tik trečiosios zonos augintojai, pardavę kiaules nuo pernai spalio, kai buvo įvesti ribojimai", - BNS teigė ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius R.Krasuckis.

400 tūkst. eurų kiaulių augintojams bus skirta iš Lietuvai skirtos 12,63 mln. eurų Europos Sąjungos paramos. Pasak R.Krasuckio, dar tiek pat skirs Vyriausybė. Tiek ES, tiek ir nacionalinė parama turės būti skirstoma pagal tuos pačius kriterijus.

„Nukentėjusiems nuo kiaulių maro Vyriausybė gali skirti iki 400 tūkst. eurų, bet tokios sumos gali ir neprireikti", - sakė jis.

Jo teigimu, tikslus paramą galinčių gauti ūkininkų skaičius nėra žinomas.

„Neturime duomenų nei iš skerdyklų, nei iš pačių kiaulių augintojų. Trečioje zonoje didesnių kompleksų ar fermų galėtų būti apie 10, o mažųjų laikytojų gali būti ir daugiau. Kai paskelbsime taisykles, gal ir atsiras. Jas skelbsime šį mėnesį ir norime dar šiais metais pradėti mokėjimus", - BNS sakė R.Krasuckis

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai